Su tokia išsamia kūrybos ataskaita pirmą kartą pasirodys Kupiškyje

 

Balandžio 19 d. 18 val. Kupiškio kultūros centre Valstybinis choras „Vilnius” ir Panevėžio muzikinio teatro orkestras kviečia pasinerti į melodingos kompozitoriaus Laimio Vilkončiaus muzikos vandenis. Koncerte „Neregėtas Vilkončius” bus atliekami gerai žinomi ir dar niekada neatlikti kompozitoriaus opusai chorui, orkestrui ir solistams. Koncerto viešnia – itin aukšto profesionalumo dainininkė Evelina Sašenko.

L.Vilkončiaus kūryba daugeliui pirmiausia asocijuojasi su dainomis „Laivas”, „Dėl tos dainos”, „Dar ne kartą”, „Senos mašinėlės”. Tačiau tai – tik senesnio laikotarpio kūriniai. Iš viso kompozitorius yra sukūręs daugiau kaip 80 dainų, nemaža jų dalis dar nėra girdėta klausytojams. Retai girdimas ar matomas yra ir pats autorius – šis koncertas išskirtinis tuo, jog L.Vilkončius pasirodys scenoje atlikėjo amplua.

„Labai džiaugiuosi, nes man tai bus tikrai reta proga, kuomet per vieną vakarą bus atlikta tiek daug ir tokios įvairios mano muzikos: nuo 1972 m. sukurtų dainų iki visiškai naujų, premjerinių kūrinių, – mintimis dalinosi kompozitorius: – Plačioji visuomenė mane žino iš trijų dainų, o tai, kad gausiai kuriu dar ir chorinę muziką, kuri yra ne vien akademiška, bet ir linksma, įvairių žanrų – nuo šiuolaikinės muzikos iki vaikiškų dainų, – tai daug kam irgi gali būti neregėta. Ypač džiugu, kad su tokia išsamia kūrybos ataskaita pirmą kartą pasirodysiu Kupiškyje.”

Kompozitorius koncerte ne tik atliks žymiąsias dainas „Laivas”, „Dideli nykštukai”, bet ir talkins chorui „Vilnius” prie fortepijono, įdomiais komentarais papildys renginio muzikinę programą.

 

Kupiškio kultūros centro informacija ir nuotraukos

vilkoncius-skelbimas