Su rokiškėnais – apie saugumą keliuose

Balandžio mėnesį Panevėžio apskrities VPK Prevencijos poskyrio pareigūnai pradėjo vykdyti prevencinę priemonę „Saugus jaunasis kelių eismo dalyvis 2015“. Jos tikslas – policijos, švietimo įstaigų ir vietos bendruomenių sutelktomis pastangomis sumažinti nepilnamečių daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, išvengti skaudžių nelaimių keliuose ir ugdyti jaunųjų eismo dalyvių kultūrą.
Prevencijos poskyrio pareigūnės, lydimos linksmai nusiteikusio policijos bičiulio Amsio, gegužės 6-ją apsilankė Rokiškio vaikų darželyje „Nykštukas“. Susitikime darželinukai ir jų auklėtojos stebėjo vaizdinę pažintinę medžiagą „Policijos bičiulio Amsio patarimai“.
Policininkės susirinkusiesiems priminė: kai vaikai riedučiais, dviračiais ar riedlentėmis skuba į kiemą, jie pamiršta saugų elgesį kelyje, pėsčiųjų, keleivių, dviratininkų pareigas ir paaiškino atsakomybę už šių taisyklių reikalavimų nevykdymą.

Padedamos Amsio policininkės vaikams vaizdžiai pademonstravo, kodėl labai svarbu nešioti šviesą atspindinčius elementus tamsiuoju paros metu, dėvėti dviratininko šalmą. Su vyresniaisiais darželio auklėtiniais ir pedagogėmis buvo šnekama ir apie asmeninio turto (mobiliųjų telefonų, pinigų, dviračių) vagysčių, plėšimų prevenciją.
Susitikimo pabaigoje mažieji pasidalijo savo įspūdžiais, uždavė pareigūnėms klausimų.  Atsisveikindami mažyliai kvietė Amsį apsilankyti dar kartą ir įsitikinti, kad „Nykštuko“ vaikai daug išmoko ir yra drausmingi, mandagūs eismo dalyviai.

 
Karolina Miganovičienė
Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė