Su Anykščių vaikais susitiko „Spintos istorijų“ rašytoja

Anykščių Knygų mugėje su vaikais susitiko rašytoja Danguolė Kandrotienė, mažiesiems skaitytojams pažįstama iš jos paslapčių knygos „Spintos istorijos“. Tai ketvirtoji autorės knyga, Tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos (IBBY) apdovanota Prano Mašioto premija kaip geriausia 2013 metų vaikų bei paauglių knyga. „Spintos istorijos“ įtrauktos į 200 geriausių pasaulio knygų vaikams ir paaugliams sąrašą; įvertinta „Baltojo varno 2014“ apdovanojimu, o dabar nominuota „Metų knygai“ vaikų literatūros kategorijoje.

D.Kondratrienė vadovauja  ir nacionalinei leidyklai „Terra Publica“, ir vaikų literatūros leidyklai „Debesų ganyklos“. Pastarąjį pavadinimą pasiūlė Kauno „Ryto“ pradinės mokyklos vaikai, pakviesti rinkti leidyklos vardą.

„Spintos istorijų“, pasirodžiusių 2013 m., šiemet buvo pakartotas leidimas – tokia ji mėgstama jaunųjų skaitytojų. Anykščių biblioteka teturėjo vieną šios knygos egzempliorių; rašytoja padovanojo antrą.

Leidykla parodoje dalyvavo pirmą kartą.

– Puiki mugė. Labai mėgstu Anykščius. Esu kopusi į bažnyčios bokštą, lankiausi Siauruko muziejuje; Anykštėnai labai puikiai reklamuoja savo miestą, turi pramogų ir vaikams, ir suaugusiesiems,  – sakė rašytoja.

Nuolatos analizuojanti knygų pasiūlą ir paklausą, per metus skrendanti bent į keturias tarptautines knygų muges rašytoja pripažino, kad Lietuvos rinka per maža nacionalinei leidybai, ypač vaikų literatūros.

„Spintos istorijos“ Anykščių mugėje buvo vienintelė pasiūlyta knyga, pretenduojanti į „Metų knygos“ titulą.

temainfo.lt

Ritos Briedienės nuotr.