Struvės geodezinio lanko Gireišių punkte mėtosi informacinis ženklas

Kol kas nėra oficialių duomenų, kas įvyko Struvės geodezinio lanko Rokiškio rajono Gireišių punkte, keli kilometrai nuo Panemunėlio žiedinės sankryžos, Rokiškio link. Šiandien, rugsėjo 23 d., nuotrauką atsiuntęs temainfo.lt skaitytojas teigia nustebo, kai ant tako pamatė numestą informacinį ženklą, nežinia, kada išrautą ir kiek laiko jau čia gulintį.

– Kitokių šios vietovės nuniokojimo požymių nematyti, jei nevertintum išsimušusios duobės iškart pasukus nuo kelio į punkto teritoriją, – teigė skaitytojas.

Struvės geodezinis lankas – daugiau nei 2 820 km ilgio trianguliacijos grandinė, besidriekianti per dešimt valstybių nuo Norvegijos iki Ukrainos ir sudaręs galimybę Žemės elipsoido formai ir matmenims tikslinti. Tokių matavimų ėmėsi Estijos Tartu universiteto profesorius astronomas Friedrichas Georgas Vilhelmas Struvė (1793–1864). Jo vardu lankas ir pavadintas.

Gireišių, kaip ir dar du, esantieji prie Vilniaus, ir visi 34 Struvės lanko punktai – UNESCO saugomi XIX a. mokslo ir istorijos paminklai.

Rokiškėnų punkto aplinka Europos Sąjungos lėšomis buvo sutvarkyta 2012 m. Per septynerius metus ši vieta tapo jauki: suvešėjo veja, užaugo keli puošnūs krūmai, aplinka puikiai prižiūrima. Vis dėlto vieta nuošali, todėl punkto detalės ne kartą buvo apgadintos.


temainfo.lt
Lino Strikaičio nuotr.