Stirna Kupiškio–Rokiškio kelyje lėmė tragediją

Vakarykštę, rugpjūčio 17-osios, avariją Kupiškio rajono Skapiškio seniūnijos, Duoniūnų kaimo ribose, netoli Naivių, policijos pareigūnai vertina kaip LR BK 281 straipsnio „Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimą”.

Tai buvo tragiška avarija, kurioje mirtinai susižalojo ir pakeliui į ligoninę mirė automobilio 21-erių keleivė.

Apie 21 val. Kupiškyje pasigirdo specialaus transporto – greitosios medicinos pagalbos arba priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos – garso signalai, tereiškiantys viena: atvejis ekstremalus.

Kaip temainfo.lt pasakojo įvykio liudininkė, į avarijos vietą atlėkė du medikų ekipažai, gaisrininkai-gelbėtojai, policija.

– Išgirdome stiprų dunktelėjimą. Beveik nebuvo abejonių, kad įvyko avarija. Ir tikrai: vairuotojo, važiavusio nuo Kupiškio pusės, išlėkta į priešingą kelio pusę, pramušti atitvarai. Mašina gulėjo aukštyn ratais. Vyras ir moteris išlipo patys. Dukteriai jie niekuo negalėjo padėti. Ją iš mašinos iškėlė gelbėtojai. Situacija, matyt, buvo sudėtinga, nes mergina iš automobilio buvo iškelta ne tuoj pat… Ją iškėlė be sąmonės, medikai jai skubiai pajungė kvėpavimo aparatą ir išlėkė į Panevėžį. Vyras vis kartojo: „Geriau būčiau aš susižalojęs…” Šeima, kaip sakė vyras, buvo pakeliui namo į Rokiškio rajono Sriubiškių kaimą, – temainfo.lt pasakojo moteris.

Kaip praneša Panevėžio apskrities VPK, automobilį „Toyota CHR Hibrid” vairavo blaivaus vyras (gim. 1974 m.), kelyje ties Duoniūnais jis susidūręs su stirna, išbėgusia į važiuojamąją kelio dalį.

Įvykio pasekmes stebėjusi moteris pasakojo:

– Vairuotojo teigimu, stirna tiesiog šokusi ant kapoto, šis atsidaręs, vairuotojas nebesuvaldė mašos…

Kelio dalyje ties Duoniūnais yra ženklas „Laukiniai gyvūnai”, ir ši atkarpa atrodo apgaulingai saugi. Apie 22 val. kelio ruožas ties Duoniūnais buvo uždarytas: iš pakelės trauktas automobilis.

Šiandien tragišką nelaimę patyrusio vairuotojo pažįstami dalinasi jo skaudžiu klausimu, kodėl neišsiskleidė oro pagalvės.

 

temainfo.lt

temaifo.lt skaitytojos nuotrauka ir video