„Stebulės“ teatras – kretingiškių festivalyje

Rugpjūčio 3-4 dienomis Skapiškio kultūros namų teatro „Stebulė“ aktoriai vyko prie jūros: Kretingos rajono Vydmantų miestelyje vyko tarptautinis mėgėjų teatro kolektyvų festivalis „Aš scenoje – tai tikrai ne aš…“.

Daili medinė „Virkštininkų dvaro užeigos“ lauko scena pasitiko ir palydėjo 10 kolektyvų: Kretingos kultūros centro studijos „Atžalynas“ kojūkininkų trupę, Kretingos rajono kultūros centro E.Radžiaus, Tauragės kultūros centro, Punsko lietuvių kultūros namų, Rokiškio kultūros centro, Skuodo Kultūros centro Žemaičių, latvių Durbės kultūros namų, Kretingos kultūros centro Kartenos skyriaus, Palangos kultūros centro „Grubusis“ ir Skapiškio kultūros namų „Stebulė“ liaudies, mėgėjų ir klojimų teatrus.

Platus dalyvių spektras ne tik džiugino prie dvaro susirinkusius žiūrovus: iš visos Lietuvos ilgą kelią į Žemaitiją sukorę aktoriai ir patys turėjo galimybę pasižiūrėti ir įvertinti, kokie kūrybingi scenoje jų kolegos.

Ką ir kalbėt, kretingiškiai žavėjo ir spektakliais, ir kojūkininkų pasirodymu: pasilipę ant 3 m karčių jie labiau priminė cirko, o ne teatro artistus. Ir vis dėlto tai buvo spektaklis: lyg milžinai būtu atėję žinią pranešti, istoriją negirdėtą papasakoti…

Lenkijos Punsko lietuviai apie meilę, nugalinčią viską, prabilo spektakliu „Dobilėlis penkialapis“. Punsko klojimo teatro aktoriai žiūrovams priminė: į visų širdis ankščiau ar vėliau šilti jausmai pasibeldžia, o tas, kuris jų neįsileidžia, kentėt save pasmerkia.

Festivalio scenoje vyravo meilė ir intrigos, tiesa ir melas. Pavadinimas „Aš scenoje – tai tikrai ne aš“ atitiko aktoriaus priedermę: režisierių išmonei pakluso vaidinusiųjų talentas – jaunas virto senu, geras – blogu, teisingas – melagiu…

Mėgėjų teatrai – bene aktyviausia visuomenės dalis. Skapiškėnai šiemet jau vaidino Rokiškio rajono Panemunėlio festivalyje „Nepadėjus nėr ko kast“, kupiškėnų „Lingaudaloje“, Lietuvos klojimo teatrų krivūlėje, kuri šiemet buvo surengta Šilalės rajone, Laukuvoje ir kitur.

Paulius Briedis

Autoriaus nuotraukos


Festivalis

Atvykimas

Punskas

Barbė

Kartos


Pertrauka

kojukai