Liepos 21 d. Kupiškio rajono Skapiškio kultūros namų teatras „Stebulė“, vadovaujamas režisierės Vitos Vadoklytės, dalyvavo XXV Lietuvos klojimo teatrų krivūlėje, kuri šiemet buvo surengta Šilalės rajone, Laukuvoje.

Žemaičiams buvo parodytas spektaklis „Pasakoja kupiškėnai”. Remdamasi „Senovinių kupiškėnų vestuvių“ režisieriaus Povilo Zulono prisiminimais, pjesės scenarijų parašė V.Vadoklytė. Povilą Zuloną vaidiną trys aktoriai: dar piemenuką, gimnazistą ir senolį.

„Pasakoja kupiškėnai“ sunkiai pasiduoda lyginamas su kitų, neprofesionalių teatrų darbais: vaidina stiprus, subrendęs teatras, pjesės sumanymas išnešiotas iki brandos ir žiūrovui atiduotas kaip visiškai naujas pažinimas. Kas galėjo pagalvoti, kad kopėčios gali būti tokios funkcionalios? Jomis ne tik į dangų gali lipti, bet ir kloti bėgiais po traukinio ratais, aptverti savo ribas tarsi tvora, užkloti balta drobule lyg stalą…

Krivūlė išsibarstė po kelias vietoves: Skaudvilės, Agluonėnų, Girdžių, Jurbarko, Klaipėdos universiteto, Rietavo, Bilionių spektakliai buvo parodyti Šilalėje, Kaltinėnuose, prie Baublių vandens malūno…

Skapiškėnai vaidino etnografinėje sodyboje prie Bilionių piliakalnio. Kai aktoriai po vaidinimo nusilenkė, žiūrovai atsistojo ir ilgai skapiškėnams dėkojo plojimais. Koks gali būti nuoširdesnis, tikresnis įvertinimas?

Senolis Jonas Uziela, šiemet atšventęs 92-ąjį gimtadienį, buvo įvertintas Linkuvos krivūlės prizu. Apdovanojimas buvo įteiktas ir „Stebulės“ aktoriui Steponui Krasauskui. Komisija, pagerbdama šį Skapiškio teatro „Stebulė“ aktorių ir atsidėkodama jam už kūrybinę veiklą atkuriant ir puoselėjant lietuvių klojimo teatrų kultūrą, XXV Lietuvos klojimo teatrų krivūlėje pripažino jį kaip unikalų liaudies menininką, ryškų liaudinio vaidinimo vaidilą.

Kaip teigia „Žemaitijos paveldas“ (www.zemaitijospaveldas.eu), krivūlės spektaklius vertino dramaturgas ir teatrologas Gediminas Jankus, vyskupas Jonas Kauneckas, Šilalės rajono meras Jonas Gudauskas, Laukuvos seniūnas Virgilijus Ačas, teatrologijos magistrai Darius Peckus ir Artūras Butkus, Klaipėdos universiteto profesorius Rimantas Balsys. Nugalėtojų laukė Didysis kunigo Jono Katelės prizas ir Panevėžio vyskupo Jono Kaunecko bei Laukuvos seniūnijos premijos.
Jurbarkiškis Konstantino Glinskio teatras laimėjo pagrindinį prizą bei piniginę premiją. Krivūlėje dalyvavusiam Girdžių teatrui (Jurbarko raj.) atiteko premija ir prizas. Kitais metais jam patikėta surengti respublikinę Lietuvos teatrų krivūlę.


temainfo.lt