Sporto klubas „Pagardai”: tinkliniui atiduotas 10-metis

Valdas Šabrinskas

Rugpjūčio 30 d. sporto klubo „Pagardai“ aikštyne, įrengtame netoli Kupiškio (Aukštupio g., Aukštupėnai), buvo surengtos paplūdimio tinklinio varžybos. Apie klubo veiklą, skaičiuojančią jau dešimtmetį, ir kalbėjome su jo įkūrėju ir prezidentu Valdu Šabrinsku.

– Ar dideles iškilmes rengėte prieš varžybas?  

– Ne, ilgų kalbų nebuvo. Savo partneriui rokiškėnui Raimundui Diliui įteikiau taurę. Mat rugpjūčio 23 d. abu su juo „Pagardams“ atstovavome XIV Lietuvos senjorų paplūdimio tinklinio čempionate Alytuje, ir 40 metų bei vyresnių grupėje mūsų duetas pelnė pirmą vietą. Mano bičiulis skubėjo grįžti, jis negalėjo atsiimti apdovanojimo Alytuje, prie Dailidės ežero. Taurės įteikimas čia, Kupiškyje, bei galimybė pasidalinti praėjusios savaitės sėkmės įspūdžiais ir tapo šių Kupiškio varžybų atidarymo akcentu.

– Kodėl savo partneriu dalyvauti „Žalgirio“ čempionate rinkotės rokiškėną?

– Su Raimundu labai seniai dalyvaujame šalies ir tarptautinėse varžybose. Neseniai dalyvavome Latvijos rengtame veteranų čempionate. Kartu su juo nemažai pakovota dėl pergalių.

– Kas atvyko į šiandienos renginį?

– Dalyvauja 14 komandų: 11 – vyrų ir 3 – moterų. Atvyko tinklininkai iš Kauno, Jonavos, Rokiškio ir, žinoma, Kupiškio.

– Kas teisėjauja?

– Tie, kas pralaimi. Toks jau mūsų draugiškas principas.

– Aukštupio gatvės paplūdimio tinklinio varžybos, rodos, – ne vienintelis renginys, skirtas šiemet minimam klubo 10-mečiui?

– Klubas įkurtas 2004 m. balandžio 20 d. Vis randame progų visuomenei priminti, jog „Pagardų“ sporto klubui – jau 10 metų. Tačiau vienas svarbiausių jubiliejinių renginių laukia spalį: planuojamos tradicinėmis tapusios tarptautinės tinklinio varžybos Kupiškio rajono mero taurei laimėti. Manau, jog tai bus gražiausias renginys „Pagardų“ sporto klubo 10-mečiui.

– Kiek varžybų per metus organizuojate?

– Šiemet šios – jau aštuntos. Sezono atidarymą organizuojame birželio pradžioje, o paskui ir prasideda: sukam Kupiškio čempionato pirmą, antrą lygą, paskui – miksai, organizavome Kupiškio naktinį turnyrą (mes šiemet aikštyno apšvietimą įrengėme), vyko varžybos „Trys prieš tris“… Tarp kupiškėnų varžybos būna ir paprastą dieną: susibėgam apie 18 val. ir dvejose aikštelėse spėjam jas surengti.

– O kodėl, vis dėlto, tinklinis? Per 10 metų niekada  nesuabejojote pasirinkimu – savo entuziazmą skirti šiai sporto šakai?

– Nežinau, kodėl tinklinis. Šia liga aš nuo mažens sirgau: mėgau tinklinį, dalyvaudavau įvairiose varžybose. Po truputį išėjome į rimtą lygį. Įkūrėme klubą. Dalyvaujame įvairiuose čempionatuose. Plėtėsi ir mūsų materialinė bazė: pastatėme du kortus, pavėsines, klubo buveinę, lauko treniruoklius – kiekvienais metais kuo nors papildome šį sporto aikštyną. Be to, vis atnaujiname inventorių.

– Kupiškyje dar neįprastas dalykas – lauko treniruokliai. Ar kupiškėnai – ne klubo nariai – gali jais naudotis?

– Taip, žinoma. Čia gali ateiti kiekvienas, kas mėgsta sportą, nori judėti. Treniruoklius įsigijome pernai, Kupiškio rajono vietos veiklos grupei parašę projektą ir gavę finansavimą jam įgyvendinti.

– Kaip vertinate Rokiškio tinklinį?

– Jų ir mūsų, o ir visos Lietuvos tinklinio entuziazmas prasidėjo maždaug prieš 10 metų. Rokiškėnai pirmiau už mus įsirengė tinklinio aikštelę. Važiavome jos pasižiūrėti. Po to ir  mes pasistatėme. Tačiau rokiškėnai turėjo ir turi neįtikėtinų tinklinio entuziastų. Ir jų nemažai. Ką reiškia vien keturių kortų aikštynas Velniakalnyje?! Šios bendruomenės vadovas Stasys Mekšėnas tam atidavė labai daug energijos; jau keleri metai rokiškėnai organizuoja ir tarptautines paplūdimio tinklinio varžybas. Didžiulis šios sporto šakos renginys rugsėjo 20-21 dienomis planuojamas Rokiškio 515-ojo gimtadienio proga.

– Ar „Pagardų“ sporto klubas jame dalyvaus?

– Taip, būtinai dalyvausime.

– O Jūs neplanuojate tarptautinių paplūdimio varžybų?

– Neturime tokių sąlygų. Tarptautinėms varžyboms reikia keturių kortų. „Pagardai“ nebeturi kur plėstis: visas mūsų nedidelis sklypas jau apstatytas. Rokiškėnų ir yra privalumas – didžiulė Velniakalnio bendruomenės teritorija miesto pakraštyje. Mes ką galėjome, tą padarėme.

– O padarėte savo jėgomis?

– Taip. Iš esmės – ir savo lėšomis. Vis dėlto turime ir rėmėjų. Už paramą esu dėkingas „Slavitai“, „Velsekai“, įmonei „Sporto maistas“. Prisideda ir savivaldybė – Mero taurės renginys mums tikrai labai svarbus. Smagu, kad Kupiškio turizmo ir verslo informacijos centras Aukštupėnų paplūdimyje visą vasarą nenukabina tinklo.

– Kuo skiriasi salės tinklinis nuo paplūdimio tinklinio?

– Salės tinklininkų komandoje žaidžia 5 žmonės, paplūdimio – 2.

– Klubo buveinėje daugybė visokių dydžių ir nevienodo meniškumo taurių. Jūsų dukra Monika sakė skaičiavusi: jų – apie 100. Kurios taurės Jums vertingiausios?

– Žinoma, jau minėto praėjusios savaitės čempionato Alytuje apdovanojimas. Tris metus prizininkais tapome rajonų čempionate, kurį kasmet rengia Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“. Rimtus turnyrus organizuoja Lietuvos kaimo sporto ir kultūros asociacijos „Nemunas“ draugija „Ūkininko patarėjo“ taurei laimėti. Neseniai Tauragėje vyko šeimų turnyras. Su sūnumi Domantu tapome jo nugalėtojais. Šiemet dalyvavome Lietuvos sporto draugijos „Žalgiris“ surengtose tinklinio varžybose. Jose dalyvauja visi šalies tinklinio klubai ir rinktinės. „Pagardai“ pelnė trečią vietą. Tai mums buvo dar viena labai graži dovana gimtadienio proga, kurią tarsi patys sau pasidovanojome. „U-16“ čempionate sūnus su Nerijumi Laužadžiu laimėjo trečią vietą. Beje, Nerijus – irgi rokiškėnas.

Taurės, pelnytos šiuose sportiniuose renginiuose, man labai svarbios.

– Buveinėje mačiau gairelę su Slovakijos miesto Kežmaroko pavadinimu…

– Gal penkerius metus iš eilės dalyvavome  šio miesto rengiamame vasaros čempionate. Esame iškovoję antrą vietą – yra taurė. Tik šiemet padarėme pertrauką. Slovakai labai dideli šios sporto šakos aistruoliai. Slovakų sporto salėse krepšinio lanko nepamatysi.

Dideli tinklinio aistruoliai yra ir latviai, jų tinklinis labai aukšto lygio, jie turi ir olimpinių prizininkų. Beveik kiekvienas miestas rengia turnyrus; važiuojame palošti prie jūros. Iš latvių yra ko pasimokyti. Pas mus irgi atvažiuoja į svečius Nereta, Aiskrauklė

– O aplinkiniai Aukštaitijos rajonai gali pasigirti tinklininkais?

– Apie rokiškėnus jau kalbėjome. Uteniškiai nelabai ką turi. Panevėžiečiai turėjo, bet vieną aikštelę kažkodėl užlygino – gal valdžia keitėsi? Biržai jau antri metai rengia kortus ir kitais metais jau, ko gero, turės jų du. Anykštėnai aikštelę turi, bet matyt neturi entuziastų; per 10 metų Anykščiai niekada nėra dalyvavę čempionatuose.

– Kupiškio rajono miesteliai turi tinklinio aikštelių?

– Turi Subačius, Adomynė. Šiame kaime labai didelis tinklinio entuziastas Vaclovas Pakalniškis.

– Nepamirškim išvardinti Kupiškio didžiausių tinklinio entuziastų.

– Daug jų. Tai ir Julius Ruzgas, Martynas Kevalaitis, Algis Prevelis, Saulius Dugnas, Klaidas Misiūnas, Arūnas Vitkauskas,  Alvydas Puzelis, mano sūnus Domantas. Jie daug yra žaidę už Kupiškį.

– O moterys?

– Virginija Vanagienė. Tai vienareikšmiška.

– Ji, turbūt, perėmė rokiškėnų pomėgį žaisti tinklinį?

– Manau, kad ji buvo viena tų, kuri rokiškėnus užkrėtė tinkliniu. Virginija užaugo Lazdijuose, šio miesto sporto mokykloje ji mokėsi tinklinio. Kupiškyje Virginija jau turi moterų komandą, važiuoja į varžybas. Ji jau daug Lietuvos laurų yra nuskynusi.

–  Ar Kupiškio jaunimas mėgsta tinklinį?

– Labai gaila, kad jaunimas baigia mokyklą ir išvažiuoja. Blogai, kad neturime tinklinio trenerio. Jei toks būtų, žaidžiančiųjų būtų žymiai daugiau.

– Kaip klubui sekasi bendrauti su Kupiškio kūno kultūros ir sporto centru?

– Centrui padedame rengti tinklinio varžybas. Ir Kupiškio čempionatą mes organizuojame. Centras net neturi kamuolių; varžyboms duodame savo.

– Kiek kainuoja tinklinio kamuolys?

– 200 litų.

– Ar Jūsų vaikai – irgi tinklininkai?

– Auginame tris. Vyriausia dukra jau studijuoja Anglijoje. Sūnus Domantas – tikras tinklinio entuziastas. Monikai dar tik 12, bet ir ji jau pamėgusi tinklinį.

O dar sakom, kad Kupiškis stokoja entuziastų. Su gimtadieniu!

Gero entuziazmo nebūna per daug. Dėkui.

 

 VARŽYBŲ REZULTATAI:

 

MOTERYS

 

I VIETA

Ramunė Knatienė ir Rita Lisauskienė (Jonava)

II VIETA

Virginija Vanagienė ir Gita Čečienė (Kupiškis, Rokiškis)

III VIETA

Gabrielė ir Vaiga (Rokiškis)

 

VYRAI (I LYGA)

 

I VIETA

„Arkliai” — Rytis Narbutas ir Nerijus Laužadis (Rokiškis)

II VIETA

„Senas Grafas” — Aurimas Laužadis, Raimuntas Dilys (Rokiškis)

III VIETA

„Pagardai” — Domantas Šabrinskas, Klaidas Miciūnas (Kupiškis)

 

VYRAI (II LYGA)

I VIETA

„Senas grafas” — Aurimas Laužadis ir Raimuntas Dilys (Rokiškis)

II VIETA

„Pagardai” — Valdas Šabrinskas, Domantas Šabrinskas. (Kupiškis)

III VIETA

„R.G” — Romas Laužadis ir Gita Čečienė (Rokiškis)

 

 

temainfo.lt

Emilijos Briedytės nuotraukos

[gallery_box]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_1.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_2.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_3.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_4.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_5.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_6.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_7.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_8.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_9.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_10.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_11.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_12.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_13.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_14.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_15.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_16.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_17.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_18.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_20.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_21.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_22.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_23.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_24.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_25.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_26.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_27.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_28.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_30.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_31.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_39.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_33.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_34.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_35.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_36.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_37.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_38.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_40.jpg” descr=”” title=””]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2014/08/pagarda_tinklinio_varzybos_kupiskyje_41.jpg” descr=”” title=””]

 

[/gallery_box]