Spiningavimo varžybų „Mero taurė 2016″ pirmajame etape – penki starkiai

Kupiškėno Irmanto Žalnieriūno starkis svėrė 7 kg 450 g.

Visą birželio 19-osios naktį Kupiškio žvejų klubo „Salaris” vyrai budėjo ant Kupiškio marių kranto, Vėžionių poilsiavietėje, ir saugojo spiningavimo varžybų „Mero taurė 2016″ dalyvių valtis. Kupiškėnai, žinoma, – ne vagys, bet, kaip sakoma… tiek ir tos nakties.

Lygiai 6 val. buvo duotas startas antram varžybų etapui. Vyriausiasis varžybų teisėjas Liudas Sriubiškis dar iš vakaro varžybų dalyvius perspėjo:

– Pavėluosit į startą, išplauksit vėliau, tačiau finišo laikas visiems vienodas – 12 val.

Sveriamas laimikis, susumuojami vakarykščiai – pirmojo etapo – rezultatai, įteikiami apdovanojimai ir išsiskirstoma iki kito spiningavimo Kupiškio mariose.

Šiemet kupiškėnai Lietuvos žvejus jau antrą kartą pakvietė rungtynių, kas daugiau pagaus starkių. Kupiškio marios, kaip nedaugelis šalies vandens telkinių, turtingos šia žuvimi. Bene prieš 20 metų starkių čia buvo įleista iš Rokiškio rajono Dviragio ežero – šiaip, pabandymui. Viskas jiems čia patiko: ir tvirtas dugnas, nes starkis nemėgsta dumblo, ir gylis, ir maisto racionas. Tad „Salario” idėja rengti tik starkių gaudymo varžybas yra unikali.

Spiningavimo varžybose „Mero taurė 2016″ dalyvauja Vilniaus, Kauno, Druskininkų, Švenčionių, Alytaus, Anykščių, Rokiškio, Panevėžio ir Kupiškio 41 žvejas, po vieną ar du narius sudarę 23 komandas.

Pirmojo etapo varžybos prasidėjo šeštadienį 15 ir baigėsi 20 val. Dalyviams leista starkį vaikytis visose 18 km ilgio Kupiškio mariose – nuo pat užtvankos iki Vainiūniškio.

Varžybose naudotasi echolotais ir GPS navigatoriais. Valčių variklių galingumas, kaip ir leidžiama šiuo metu, – 20 AG. Žvejota tik dirbtiniais masalais.

Pirmą dieną starkių pavyko pagauti keturioms komandoms.

Geriausiai sekėsi  „Salaris” trečios komandos nariams Irmantui Žalnieriūnui ir Janiui Elksniui; Irmantas pagavo starkį, svėrusį 7 kg 450 g.

„Salario” klubo ketvirtoji komanda – Rimas Alekna ir Žanas Karvelis – pagavo du starkius; bendras jų svoris – 2 kg 20 g.

„MandM” klubo narys Rimvydas Meilūnas sumeškeriojo 1 kg ir 300 g starkį, o Kauno žvejų klubui „Flagmanas” atstovaujantis Jėžis Augustinavičius – 1 kg 170 g.

 

Adelija Varnaitė

Emilijos Briedytės nuotr.