Spaudos konferencija: kodėl Anykščių rajono valdžios komanda būtent tokia?

Šiandien, gegužės 18 d., Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius, jo patarėjai Gabrielė Griauzdaitė-Patumsienė, Dalius Vaiginas, vicemeras Darius Žiogelis, administracijos direktorė Ligita Kuliešaitė ir jos pavaduotoja Vaneta Veršulytė bei specialistė ryšiams su visuomene Silvija Sakevičiūtė dalykiniams pietums į „Nykščio namus“ pakvietė žiniasklaidos atstovus.

– Kodėl būtent tokia komanda? Kadangi aš jau ir pats neišvengiamai senstu ir matau, kad iš tikrųjų savivaldoj reikalingi tempai, ypač administracijos darbe – tiesiog reikia jaunų žmonių, kurie galėtų spėt pagal tą besisukančią darbų karuselę. Nė nežinau, kada direktorė ateina į darbą ir kada išeina iš darbo. Iš tikrųjų darbų yra labai daug, – apibūdindamas komandą kalbėjo meras.

Rajono vadovas S. Obelevičius apžvelgė praėjusios kadencijos palikimą, o jis – nelabai koks. Nors, kaip sakė pats meras, apie biudžetą jam gal ir nederėtų kalbėti, nes už tokį jo projektą balsavo ir jis.

– Reikia dabar apgalvot, kaip išgyvent, – sakė S. Obelevičius.

Mestelėjo meras akmenėlį ir į centrinės valdžios daržą: nuo 2014 m. iki šiol kažkur tebevaikšto regiono plėtros, europinių projektų popieriai. Pavyzdžiui, kvartalinės renovacijos – labai svarbaus projekto – popieriai tebeklaidžioja agentūrų ir ministerijų koridoriuose.

Šiais metais startavo nemažai – ypač regioninės plėtros kelių – projektų: 2019 m. bus išasfaltuota Anykščių ir rajono 11 gatvių – kiekvienoje seniūnijoje – bent po vieną. Anot mero, viskas atrodo labai gražu, bet problemėlė ta, kad Savivaldybei prisidėti reikia daugiau nei milijono eurų.

Be to, buvo priešrinkiminiai metai: visiems – kultūros darbuotojams, darželių auklėtojams ir t. t. – buvo keliami atlyginimai. Vyriausybė kultūros darbuotojams davė dalį, kitą reikėjo prisidėt savivaldai. Darželio auklėtojams visai nedavė. Formuojant šių metų biudžetą minėtų darbuotojų atlyginimams Anykščių rajono savivaldybei reikėjo maždaug 1 mln. 200 tūkst. eurų papildomų lėšų.

Savivaldybės atstovai vardino ir daugiau bėdų: stinga lėšų socialinėms pašalpoms, yra specialistų – net skyrių vedėjų, seniūnijų vadovų – stygius.

– Nepaisant visko, manau, kad Anykščiai juda į priekį. Aišku, miesto šventė nebus tokia pompastiška ir didelė, kaip buvo pernai metais: jie buvo išskirtiniai – šimtmečio metai. Sakykim, miesto šventės biudžetas pernai buvo, atrodo, 80 tūkst., šiemet turim 20 tūkst. eurų, – sakė meras, o jo pavaduotojas D. Žiogelis patikslino:

– 18 tūkst.

Kai kurie darbai vyksta jau ir dabar: žiedinės sankryžos statyba, kuri iki miesto šventės turėtų būti baigta (šiandien važiuodamas į darbą – sakė meras – 20 min. prastovėjo prie šviesoforo); tęsiasi apžvalgos aikštelės statyba (rangovas nors ir ne pats geriausias, bet gabaliukas dešinio kranto bus padarytas); iš Saugomų teritorijų biudžeto ties Lajų taku, per Šventąją, turėtų būti pastatytas pėsčiųjų kabantis tiltas. Pastarasis projektas kol kas šiek tiek pastrigęs: projektuotojai suprojektavo, o kai rangovas pradėjo daryti techninį projektą, tai paaiškėjo, kad tiltas per siauras: juo nebūtų galima važiuoti neįgaliųjų vežimėliu. Vis dėlto Saugomų teritorijų tarnybos vadovas merui garantavo, kad šiemet tiltas tikrai bus.

– Betgi einame į priekį. Norėtume, kad žingsniai būtų platesni, bet tikėkimės, kad per ketverius metus jie išplatės. Bent jau aš esu komanda patenkintas, ji yra labai darbinga ir, tikiuosi, kad viskas čia bus gerai, – sakė rajono meras S. Obelevičius.

Spaudos konferencija neformalioje aplinkoje truko apie dvi valandas.


temainfo.lt

Emilijos Briedytės nuotr.