Sostinėje planuojamos ūkininkų eitynės, rajonų centruose – traktorių kolonos


Žemdirbiai žada visuotinę protesto akciją: dėl planuojamų didinti mokesčių bijomasi ne tik Europos ūkininkų, bet ir ukrainiečių konkurencijos.


Planuojama protesto akcija

Lietuvos nederlingų žemių naudotojų asociacijos Rokiškio skyriaus pirmininkas, Rokiškio rajono Kalvių kaimo ūkininkas Jonas Venslovas, spalio 29 d. rokiškėnams atstovavęs Kaune, VDU Žemės ūkio akademijoje, vykusiame Lietuvos žemės ūkio tarybos organizuotame žemdirbių susitikime, temainfo.lt sakė: lapkričio pabaigoje – gruodžio pradžioje nuspręsta organizuoti visuotinę protesto akciją.


Kol kas nesiryžta blokuoti kelių

– Žemdirbiai kol kas nesiryžta blokuoti kelių: smarkiai nukentėtų vežėjai, o jie niekuo dėti. Bet jeigu nebus atsižvelgta į žemdirbių reikalavimus, į sostinę vyks ūkininkų delegacijos, keliaus prie Seimo, Prezidentūros ir Vyriausybės, o rajonų centruose organizuosime traktorių kolonas. Savivaldybėms irgi turėtų rūpėti rajono žemdirbiai, – temainfo.lt sakė J. Venslovas.


Į kampą spaudžia savo šalies valdžia

Kaip jau rašė temainfo.lt, ūkininkai nepatenkinti jiems ruošiama nauja mokesčių sistema: didinamas valstybinio socialinio draudimo mokestis, akcizas gazoliams.
– Mes jau bijome ne tik Europos ūkininkų, bet ir ukrainiečių konkurencijos. Ir ne kas nors mus spaudžia į kampą, o savo šalies valdžia, – sakė Kalvių ūkininkas.


temainfo.lt
temainfo.lt archyvo nuotr.