Socialdemokratams rinkimai į Seimą dar neprasidėjo….

Laimantas Gaučys (iš kairės), Dalius Žvybas, Seimo narys Aleksandras Zeltinis ir Rimantas Adomauskas

Buvo tikras netikėtumas, kai praėjusį šeštadienį prie Kupiškio turgaus vartų pasitiko Lietuvos Respublikos Seimo narys Aleksandras Zeltinis.

– Ką perkat, ką parduodat? Juk ne rinkiminės kampanijos laikas! – klausėme seimūno.

Jis šypsojosi, jaukus toks, nesušalęs. Padovanojo 2016-ųjų kalendoriuką ir laikraštį „Senjorų žodis”. Sakė, tikrai –dar ne rinkimai, laikraštis – nepolitinis, o jis vaikštąs su savo bičiuliais po turgų, kad žmonės nepamirštų, jog jis – Seimo narys. Seimūno žmona p. Simin fotografavo visus iš eilės; sakė niekur nuotraukų nedės, tik – į facebooką.

– Atsiųskit ir mums nuotrauką, – paprašėme socialdemokratų. Jie – nė kiek nekuklūs – atsiuntė ir išsamų pranešimą apie Seimo nario A.Zeltinio viešnagę Kupiškyje. Tegu vertina patys skaitytojai.

 

Seimo nario Aleksandro Zeltinio susitikimai ir parama Kupiškio rajono gyventojams

Sausio 23 d. Lietuvos Respublikos Seimo narys Aleksandras Zeltinis kartu su žmona Simin lankėsi Kupiškio krašte. Vaikščiodami Kupiškio miesto gatvėmis ir kitomis kupiškėnų pamėgtomis vietomis jie ypatingą dėmesį skyrė bendravimui su gyventojais ir jų problemų išklausymui. Kupiškėnai dalinosi savo kasdieniniais rūpesčiais, išsakė rūpimus klausimus bei lūkesčius. Aktualijų centre atsidūrė senjorų problemos ir jų gyvenimas, kadangi A.Zeltinis yra išrinktas Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos viceprezidentu, o jo žmona Simin – šios organizacijos viceprezidente. Sutiktiems gyventojams nemokamai buvo dalijamas Lietuvos pagyvenusių žmonių asociacijos laikraštis „Senjorų žodis“.

Po susitikimo su Kupiškio miesto gyventojais A.Zeltinis kartu su žmona Simin, savo padėjėju Laimantu Gaučiu aplankė Liolės Anikevičienės šeimyną, įsikūrusią Uoginių kaime. Šioje šeimynoje yra globojami 2 berniukai ir 4 mergaitės iš trijų skirtingų šeimų. Vaikų amžius – nuo 8 iki 16 metų. Aplankyti šią šeimyną rekomendavo Kupiškio socialdemokračių moterų klubas.

Seimo narys A.Zeltinis kartu su žmona Simin jau daugiau negu 20 metų užsiima labdaringa veikla, todėl iš karto panoro paremti šią šeimyną. Vaikams buvo nupirkta ir atvežta naujos sportinės avalynės, naujų drabužėlių, žaislų bei saldumynų. Mažieji džiaugsmingai matavosi naujus rūbus ir avalynę, dalinosi žaislus.

Svečius nustebino vaikų gebėjimai puikiai dainuoti ir groti. Domantas svečius pasitiko ir išlydėjo grodamas akordeonu, kartu su savo sesėmis atliko kelias smagias dainas ir parodė, kaip yra įvaldęs pianiną: atliko dar kelis muzikinius kūrinius. Seimo narys A.Zeltinis domėjosi, kaip gyvena šeimyna, kokie vaikų pomėgiai, kaip jiems sekasi mokslai. Šiltą bendravimą dar labiau sušildė skanūs cepelinai, kuriais pavaišino šeimynos globėja.

Atsisveikindamas su šeimynos vaikais, Seimo narys A.Zeltinis pažadėjo, kad jie dar ne kartą lankys ir toliau parems šią šeimą.

Seimo narys A.Zeltinis tos dienos susitikimus su Kupiškio rajono gyventojais užbaigė Noriūnų bendruomenės pirmininkės Daivos Bubulienės organizuotoje jau tradicinėje bendruomenės šventėje – romansų vakare, kuris vyko Noriūnų pagrindinės mokyklos salėje. Šiame puikiai surežisuotame renginyje savo romansus atliko Biržų, Panevėžio ir Kupiškio saviveiklininkai. Beveik tris valandas vykęs renginys niekam neprailgo. Savo nuostabiais romansais džiugino visi atlikėjai, o savo stiliumi išsiskyręs vokalinis instrumentinis ansamblis „Nostalgija“, vadovaujamas Kupiškio rajono savivaldybės Tarybos nario Rimanto Adomausko, ir palietė ne vieno susirinkusiojo širdį. Baigdamas savo pasirodymą, ansamblio vadovas R.Adomauskas dar kartą padėkojo Seimo nariui A.Zeltiniui ir jo žmonai Simin už nuolatinę paramą meno kolektyvams, o ypač – už jų grupei ką tik padovanotą pačią reikalingiausią dovaną – akordeoną ,,Weltmeister‘‘.

Seimo narys A.Zeltinis organizatoriams dėkojo už gerai organizuotą renginį ir pažymėjo, jog Noriūnai šį vakarą tapo tikra Šiaurės Lietuvos romansų sostine. Jis pabrėžė, kad Seimo socialdemokratų frakcijos pirmininkės Irenos Šiaulienės iniciatyva, 2016 m. yra paskelbti vietos bendruomenių metais. Šiemet siekiama dar labiau suaktyvinti bendruomenių veiklą, paskatinti naujų kūrimąsi, sustiprinti vietos savivaldos vaidmenį bei plėtoti pilietiškumo jausmą. Biržų–Kupiškio rinkiminėje apygardoje išrinktas Seimo narys A.Zeltinis pasidžiaugė Noriūnų bendruomenės iniciatyva pasirašyti bendradarbiavimo sutartis su Biržų rajono Šukionių ir Kirdonių kaimo bendruomenėmis. Tai sudarys galimybę keistis sukaupta patirtimi, tobulėti ir aktyviai mokytis vieniems iš kitų.

Pasibaigus šventiniam renginiui, Noriūnų pagrindinės mokyklos direktorė Raimonda Stovolos Seimo nariui papasakojo mokyklos istoriją, supažindino su mokykloje įrengtu muziejumi, vaikų darželiu, pasidalijo pasiekimais bei problemomis.

Seimo narys A.Zeltinis prisipažino, jog, atvykus į Kupiškį, diena visuomet būna turininga, nepaprastai produktyvi ir kupina malonių įspūdžių, kuriuos suteikia šio krašto gyventojai. 

 

Po tekstu pasirašė LR Seimo nario padėjėjas Laimantas Gaučys. Ir negali sakyti, kad jo tekstas neinformatyvus.

 

Parengė Adelija Varnaitė