Sniegas patikrino komunalininkus: kupiškėnai ir rokiškėnai dirbo gerai

Komunalininkai nerizikuoja

Vakar pirmą kartą į gatves išvažiavo sniegą valančios komunalininkų mašinos.

– Bet barstome gatves jau kelios savaitės. Oras labai permainingas. Štai pastarosiomis dienomis apie 6 val. ryto temperatūra būna bent laipsniu pliusinė, o tekant saulei apie 8 val. ji krenta iki 0 ar žemiau – susiformuoja ledukas. Mes nusprendėme nerizikuoti žmonių sveikata ir barstyti gatves pradėjome lapkrityje, – temainfo.lt sakė UAB „Kupiškio komunalininkas” Rimantas Adomauskas.

Gruodžio 6 d., kai dėl apledėjusių gatvių ekstremalią situaciją planavo skelbti Vilnius, nei Kupiškio, nei Rokiškio komunalinės bendrovės nevėlavo pabarstyti leduku apsitraukusių gatvių.

 

Barstomas kelių tūkstančių kv. m plotas

 – Vakar pagrindines gatves pradėjome barstyti 5.30 val. Bendras jų plotas sudaro apie 150 000 kv. m. Prie pagrindinių plotų priskiriama apie 56 000 kv. m šaligatvių. Kitų gatvių plotas s – 173 000 kv. m, –sakė AB „Rokiškio komunalininkas” direktorius Gintautas Rekerta.

Šiemet 15 Rokiškio įmonių sudarė su bendrove sutartis dėl šaligatvių valymo. Bendrovė apsirūpinusi barstytuvais ir valytuvais. Pastarieji šiek tiek senesni, bet miestas bunda pasiruošęs judriai dienai.

„Rokiškio komunalininkas” šaligatvius barsto tik smėliu, gatves – druska arba druskos ir smėlio mišiniu.

 

Džiugina du mažalitražiai

Kaip skelbia UAB „Kupiškio komunalininkas”, miesto gatves valys MTZ-820, MTZ-82 ir T-40 su buldozeriai. Jei žiema bus labai gili, teks panaudoti ir T-150K.

Bendrovę džiugina du mažalitražiai traktoriukai „Kioti”, rudenį šlavę lapus, o žiemą, pakeitus agregatus, valysiantys sniegą, barstysiantys druskos ir smėlio mišinį.

Kupiškėnai žiemai yra pasiruošę apie 100 t. mišinio. Anot komunalininkų, niekas negalėtų pasakyti, ar tiek užteks – nežinia, ar gili, ar šalta bus žiema.

Įdomius skaičius pateikia „Kupiškio komunalininkas”: 2016–2017 metų žiemą mišinio sunaudota 110 t, 2015–2016 m. – 59 t., o štai 2012–2013 m. – 243 t.

Važiuojamąją gatvių dalį kupiškėnai irgi laisto druskos tirpalu, šį jie perka iš Kupiškio kelių tarnybos.’

 

Žmonės nebuvo sužaloti

– Dirbome sklandžiai – neturėjome nei gyventojų, nei Savivaldybės nusiskundimų, – apie pirmą sniego valymo dieną sakė UAB „Kupiškio komunalininkas” direktorius Rimantas Adomauskas.

Tą patvirtina ir Panevėžio apskrities VPK komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Rasa Meištė: dėl sklidžios kelio dangos Kupiškyje buvo vienas eismo įvykis, Rokiškyje nė vieno; iš viso vakar ryte Panevėžio apskrityje užfiksuotos septynios techninės avarijos – eismo įvykių metu žmonės nebuvo sužaloti.

 

Adelija Varnaitė

kupkom.lt nuotr.