Skelbiama galimybė tapti Rokiškio kultūros centro direktoriumi…

Po visų „išeinu-nebeinu” pagaliau Rokiškio kultūros centro direktoriaus krėslą paliko Erikas Druskinas. Tai garantuotai patvirtina www.rokiskis.lt pranešimas „Rokiškio rajono savivaldybės meras skelbia konkursą į Rokiškio kultūros centro direktoriaus pareigas”.

Kandidatas šioms pareigoms turi atitikti 16 specialių reikalavimų ir būti kompetentingas vykdyti 25 funkcijas.

„Pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientas direktoriui atsižvelgiant į vadovaujamo darbo patirtį: iki 5 metų – 7,09; 5–10 metų – 7,2; virš 10 metų – 7,34″, – pranešama skelbime.

Rokiškio kultūros centro direktoriaus pareigas ėjęs asmuo turėjo lėlių būrelio vadovo patirtį, visai Lietuvai buvo žinomas kaip ilgiau niekur neužsibūnantis E. Druskinas. Iš mokesčių mokėtojų pinigų Rokiškio rajono savivaldybė už du mėnesius jam sumokėjo 2 819 Eur išeitinę kompensaciją. Tai, ko gero pravartu žinoti kandidatui į Kultūros centro direktoriaus vietą – atlyginimas geras ir be ypatingos patirties.

Tiesa, E. Druskinui šis skaičius – nesąmonė, tačiau jis jos nekomentuosiąs, o tik įsidėsiąs į stalčiuką prie kitų skaičiukų: paskui teks juos komentuoti kai kam kitam…

Išeitų, kad rokiškėnams E. Druskinas kainavo 1 409,50 Eur. per mėnesį? Dirbo jis 1,5 metų, tačiau net už tokius pinigus prarado mero Antano Vagonio pasitikėjimą.

Nepasitikintis meras E.Druskinui – vis dėlto… – leido likti Kultūros centre. Dabar jis – režisierius-dailininkus, scenografas, devynių asmenų profsąjungą – antrą Rokiškio kultūros centre – spėjęs suburti greičiau negu lėlininkų būrelį. Jis – vienbalsiai išrinktas profsąjungos pirmininku, jau surengęs abiejų profsąjungų susirinkimą, teigiama, – teritorijoms pasidalinti.

E. Druskinas, paklaustas apie būrelį, pyktelėjo.

– Aš nebesu vadovas, ir niekada nebeatsakinėsiu į temainfo.lt klausimus! – pakalbintas telefonu teigė jis.

Šįkart E. Druskinas teisus. Kas jis dabar? Direktorė įsakys tylėti, dar vidaus taisyklėmis įpareigos – ir bus keista prisiminus, kad E. Druskinas kažkada turėjo žodį.

– Tai kaip sekasi lėlininkų būreliui? Kol kas jame – nė vieno žmogaus? – klausėme jo.

– Yra 12 narių.

– Repetuojate?

– Repeticijų dar nepradėjome. Tam reikia pasiruošti. Vyko festivalis „Vaidinome žemdirbiams”. Ačiū Dievui, jis pasibaigė, viskas stojas į savo vėžes.

– Sako, kad šiandien Jūsų nėra darbe…

– O tai kur aš esu? Gal nuotrauką atsiųsti?

– Seminare lyg ir…

– Antradienį buvau seminare.

– Koks dabar Jūsų atlyginimas?

– Atlyginimo tikrai nekomentuosiu, nesu valstybės tarnautojas.

– Ar tiesa, kad iš nario mokesčių Jums mokamas profsąjungos pirmininko atlyginimas?

– Iš kur galima tokį marazmą ištraukti? Nesame jokių įmokų mokėję.

Pakalbinome ir Rokiškio kultūros centro buhalterę.

– Kodėl E. Druskinas neigia išeitinės kompensacijos dydį?

– …

– Kodėl jis žada skaičiukus įsidėti į stalčiuką?

– Parašykit klausimą raštu, ir aš suderinsiu atsakymą, – pasakė buhalterė.

Viskas jau suderinta su profsąjungos, sumokėta ir pasidėta į stalčiuką. O dabar klausk neklausęs, iš kur pinigai; sakys: „Iš stalčiuko!” – kaip tame anekdote apie žydiškų šaknų turintį asmenį. Rokiškio kultūros centro buhalterei E. Druskinas visada išliks profsąjungos pirmininku. Ko gero, neatsitiktinai Kultūros centro direktoriaus atlyginimas niekada nebuvo skelbiamas viešai.

– Ar dalyvausite konkurse? – temainfo.lt teiravosi Aušros Gudgalienės, laikinai einančios Kultūros centro direktorės pareigas.

– Pirmiausia turiu išsiaiškinti, ką reiškia reikalavimas – turėti ne mažesnę kaip trejų metų darbo patirtį kultūros srityje. Dirbau švietimo sistemoje, dalyvavau net keliuose tarptautiniuose kultūros projektuose, trukusiuose kelerius metus, parengiau ir išleidau ne vieną praktinį vadovą kultūros darbuotojams, jie buvo išversti į latvių kalbą. Ar tinka mano patirtis vadovauti Kultūros centrui, dar teks pasiaiškinti, – sakė A. Gudgalienė.

– Ar nebijotumėte vadovauti įstaigai, kurioje dirba E. Druskinas?

– Ne.

– O jis dirba?

– Taip.

– Ar jau suburtas E. Druskino vardo lėlininkų būrelis?

– Ne. Vyksta perklausos, – sakė A. Gudgalienė.

E. Druskinui, ne be mero žinios, įsteigtas pilnas etatas, nors jis pats būrelių vadovams buvo juos sumažinęs iki 25 proc., irgi – ne be mero žinios. Taip iš Rokiškio kultūros centro buvo išvaryti patyrę, rokiškėnų pamėgti kultūros specialistai.

Dokumentų dalyvauti konkurse Rokiškio kultūros centro direktoriaus pareigoms užimti priėmimas truks dvi savaites.

„Pretendentų atrankos būdas – testas žodžiu, kuris susideda iš egzamino žodžiu – pokalbis ir praktinė užduotis bei veiklos programos vertinimas”, – skelbia www.rokiskis.lt.

 

Rita Briedienė