Skapiškis atsisveikina su Benu Bačansku


Šiandien, rugsėjo 8-ąją…

Šiandien, rugsėjo 8 d., Kupiškio rajono Skapiškio kultūros namų mažojoje salėje su Benu Bačansku atsisveikina jo artimieji, bičiuliai, jo artimųjų draugai. Žmonės eina ir eina… Automobilių pristojęs pilnas Kultūros namų kiemas. Net jei nežinotum, kas čia vyksta, nuotaiką išduoda juodi drabužiai…


Jam būtų sukakę 27-eri

Lapkričio 3-oji – Beno gimtadienis. Jam būtų sukakę 27-eri. Toks amžius, kai dar nelabai gali pasakyti apie žmogų, kas jis. Kupiškėnams Benas – matematikas, tarptautinių olimpiadų dalyvis, už pasiekimus ir Kupiškio garsinimą apdovanotas raštais. Dar Benas – teatralas, nuo vaikystės vaidinęs režisierės, savo mamos, Skapiškio vaikų ir jaunimo studijoje „Ku-kū”, vėliau – V. Vadoklytės suaugusiųjų teatre „Stebulė”. Ir dar Benas – keliautojas. Šį pomėgį jis, ko gero, bus perėmęs irgi iš mamos, apkeliavusios Europą ir Aziją, ne kartą lankiusios JAV, keliavusios po Pietų Ameriką…


Išskrido visai vasarai

Benas buvo iškeliavęs bene visai vasarai. Iš jo skelbtų pranešimų dėlioji maršrutą: kelionę pradėjęs Ilinojaus valstijoje, per Indianos, Ohajo, Pensilvanijos, Merilando, Naujojo Džersio valstijas Benas pasiekė Niujorką. Iš čia, panašu, buvo skrydis į Misūrį, tada – kaimyninė Kanzaso valstija, iš čia – Teksasas, Luiziana, Misisipė. Tokį kelionės žemėlapį Benas skelbė liepos 28 d. Tolesnę jo kelionę iliustruoja nuotraukos: Majamis, Florida. „Saldūs namai Alabama. Betonas yra patogesnis, nei jūs galite pamanyti”, – rugpjūčio 19 d. savo feisbuke rašė Benas.


Pakeliui į Čikagą

Prieš savaitę iki pranešimo apie Alabamos betoną jau buvo žinių, kad Benui kažkas negerai: lyg ir sušlubavo sveikata, lyg ir problemos dėl dokumentų. Kaip teigia ir Beno artimieji, jo kelionė baigėsi važiuojant į Čikagą pasidaryti paso – kelionės dokumento.
Čikaga – Ilinojaus valstijoje: Benas turėjo užbaigti kelionę ten, kur ir pradėjo, o rugsėjo 3 d. grižti į Europą.
Pirma nelaimės žinia viešumoje pasirodė rugpjūčio 27 d. Kupiškėnai skambino vieni kitiems ir klausinėjo: „Ar žinai? Ar tikrai?”


Traukinys sustojo kelioms valandoms…

„Šaltą vakarą traukinys sustojo keliom valandom Jeffersono apskrityje. Benas, turbūt, pamatęs liepsną nuėjo pasišildyti prie degančios statinės, kurioje buvo išdeginami naftos produktai. Deja, tarp išdeginamų naftos produktų galėjo būti ir nuodingų dujų atliekų (vandenilio sulfido, sieros dioksido, anglies monoksido). Benas galėjo – įkvėpęs dujų, praradęs sąmonę – įkristi į degančią statinę. Jis buvo rastas rugpjūčio 25 d. ryte stipriai apdegęs.
Kartoju, tai nėra konkretūs parodymai ar atsakymas, kas atsitiko Benui. Galite klausinėti, spėlioti, fantazuoti, interpretuoti, prisigalvoti. Ir tai galite pasilikti sau. O mes, šeima, lauksime galutinių tyrimo išvadų”, – rašo Beno brolis.


Bus dalijamasi prisiminimais

Kaip praneša Beno artimieji, šį vakarą bus klausomasi Beno „playlist’ų“ (ne tik Kyane West), bus dalijamasi prisiminimais.
Pirmadienį 11 val. – šv. Mišios Skapiškio bažnyčioje. Benas bus laidojamas miestelio kapinėse.


temainfo.lt