Skapiškio „Stebulės” režisierė Vita Vadoklytė – tarp „Atspindžių” premijuotų šalies režisierių

Kaip temainfo.lt sakė Lietuvos nacionalinio kultūros centro Teatro poskyrio vadovė Irena Maciulevičienė, Kupiškio rajono kultūros centro Skapiškio padalinio suaugusiųjų teatro „Stebulė” režisierė Vita Vadoklytė pateko tarp šešių šalies mėgėjų teatrų režisierių, kuriems už dalyvavimą apžiūroje „Atspindžiai” bus išdalinta Lietuvos kultūros tarybos premija.

Iš viso „Atspindžiams” buvo parodyti 82 spektakliai: 47 priklausė miestų ir rajonų kategorijai, 35 – miestelių ir kaimų.

Režisierės V.Vadoklytės spektaklis „Lietuvybės lopšys“, skirtas švietėjo kunigo Jono Katelės 185-osioms metinėms, surinko 97 vertinimo balus iš 100, ir tai buvo pats geriausias rezultatas miestelių ir kaimų kategorijoje.

– Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūrą-šventę „Atspindžiai“ finansuoja Kultūros ministerija, šiemet šiam renginiui skyrusi 15 tūkst. eurų, kurių 3 000 bus išdalinti premijomis. Šeši geriausi režisieriai piniginiam įvertinimui atrinkti iš abiejų – miestų ir rajonų bei miestelių ir kaimų kategorijų, – sakė Teatro poskyrio vadovė I.Maciulevičienė.

Be režisierės V.Vadoklytės, tarp premijuotųjų – Anykščių kultūros centro mėgėjų teatro režisierius Jonas Buziliauskas už Kosto Ostrausko dramą „Čičinskas”, Druskininkų teatro „Niša“ bei Sveikųjų ir neįgaliųjų klubo „Erzon“ režisierė Asta Žiurinskienė už autobiografinius spektaklio aktorių išgyvenimus „Mintys“, Ignalinos kultūros ir sporto centro teatro „Salos” režisierė Jolanta Narbutaitienė už Nikolajaus Erdmano pjesę „Savižudis“, Jurbarko kultūros centro Konstantino Glinskio teatro režisierė Danutė Samienė už spektaklį „Prieš srovę“ pagal Juozo Petrulio pjesę bei Vilniaus jaunimo teatro „Arlekinas“ režisierė Tatjana Timko už Nikolajaus Gogolio pjesę „Milinė“.

Kiekvienam šešių režisierių teks po 500 Eur (neatskaičius mokesčių).

 

Adelija Varnaitė

Teatro „Stebulė” archyvo nuotraukos