Skapiškio kukučiai – vėl „Šimtakojo” laureatai

Dar kartelį pasidžiaugti

„Dar kartelį noriu pasidžiaugti ir pasveikinti ištikimuosius Skapiškio vaikų ir jaunimo teatro studijos „Ku-kū” artistus, jų tėvelius, mus mylinčią ir palaikančią kultūros bendruomenę – Lietuvos vaikų teatrų konkurso „Šimtakojis – 2015″ baigiamojoje šventėje Plungėje teatrui „Ku-kū” įteiktas respublikos laureato diplomas ir „Šimtakojo” statulėlė. Dėkoju plungiškiams už nuotraukose įamžintas akimirkas, kurios įkvėpia norą džiaugsmu dalintis su visais”, – savo „Facebook” paskyroje rašo Skapiškio kultūros namų režisierė Vita Vadoklytė.

Balandžio 18 d. baigiamojoje „Šimtakojo” šventėje diplomu ir statulėle už geriausiai suvaidintą vaidmenį apdovanota ir studijos „Ku-kū” aktorė, lapės vaidmens atlikėja Austėja Vilimaitė.

 

Puikiai įveikę atranką

Spektakliu „Aitvaras teisėjas“ (pagal to paties pavadinimo Balio Sruogos pjesę) sėkmingai įveikę atrankos turą Kupiškyje, skapiškėnai buvo pakviesti į baigiamąją „Šimtakojo” šventę Plungėje.

Nuo kovo pradžios penkiuose šalies miestuose vyko apžiūros-šventės, jose dalyvavo 71 teatras: parodyta 40 vaikų ir 31 jaunimo spektaklis.

Kupiškyje atranka į baigiamąją šventę vyko balandžio 11-12 dienomis. Čia varžėsi Aukštaitijos teatralai: buvo įvertinta Anykščių, Jonavos, Zarasų, Pasvalio, Panevėžio miesto ir Kupiškio 14 spektaklių.

Iš 100 galimų balų skapiškėnai surinko 97, visoje šalyje juos aplenkė tik Alytaus  „Drevinukas”, surinkęs 98,75 balo.

 

Darius Macas išgelbėjo spektaklį

– Tikrai buvo toks klausimas – važiuoti ar nevažiuoti į Plungę: aktorių paguldė į ligoninę, ir padėtis tapo beviltiška. Pamenat, rokiškėnų festivalyje „Vaidiname žemdirbiams” sunegalavo Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro aktorė, ir nematėme „Devynbėdžių”; jis buvo parodytas jau po festivalio, bet nebegalėjo pretenduoti į nominacijas. Taip ir mums. Tiesa, buvome jau garantuoti laureatai. O spektaklį išgelbėjo Darius Macas; jis nebuvo matęs nė vieno šio spektaklio, bet per vieną parą išmoko rolę ir taip puikiai suvaidino, jog ir mes, ir publika likome sužavėti. Darius, amžinai prapuolęs sporte, staiga mus nustebino artistiškumu, –  temainfo.lt  sakė režisierė V.Vadoklytė.

 

Kukučiai – penkiskart laureatai

Skapiškio kultūros namų Teatro studijos patalpose puikuojasi penki „Šimtakojo” laureato diplomai ir statulėlės.

Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų šventė-apžiūra „Šimtakojis” vyksta nuo 2001 m. Skapiškio vaikų ir jaunimo teatro studija „Ku- kū“ jau penktą kartą tapo  respublikinės vaikų ir jaunimo teatrų apžiūros „Šimtakojis“ laureatu: 2003 m. apdovanojimą pelnė spektaklis „Miela šventė“2009 m. – „Apie burtininkus ir varles“2011m. – „Pelytės Zitos gyvenimas“2013 m. – „Mergytė ieško pasakos“. Visi šie spektakliai daugelį kartų vaidinti įvairiuose Lietuvos teatriniuose renginiuose.

 

Pripažinti geriausiais

2009 m. Skapiškio vaikų ir jaunimo teatro studija „Ku-kū“ pripažinta geriausiu Lietuvos vaikų teatru, o V.Vadoklytė – Lietuvos geriausia vaikų teatro režisiere. Studijai „Ku-kū” buvo įteiktas aukščiausias mėgėjų kolektyvų apdovanojimas – „Aukso paukštė”.

– Ir šiandien ši Paukštė savo kūrybiniais sparnais viltingai kelia aukštyn mažuosius Skapiškio artistus ir mane pačią. Ji vis primena neįkainojamą teatro ir bendravimo naudą formuojant asmenybę, jos tikrąsias žmogiškąsias vertybes bei pažįstant save ir pasaulį, stiprinant dvasią, – sakė V.Vadoklytė.

Pirma – aukščiausia – kategorija yra įvertinti trys Kupiškio rajono kolektyvai: režisierės V.Vadoklytės jau minėta vaikų ir jaunimo teatro studija „Ku-kū“,  suaugusiųjų teatras „Stebulė” ir Almos Pustovaitienės vadovaujamas Kupiškio kultūros centro folklorinis ansamblis „Kupkėmis”. 

 

Rita Aukščionytė