Skapiškėnų „Naktis mokykloje“

Kupiškio rajono Skapiškio pagrindinės mokyklos moksleiviai trečią kartą rinkosi į pačių organizuotą renginį „Naktis mokykloje“. Tai įdomių ir kūrybingų užsiėmimų naktis. Į šiųmetį naktinį pasibuvimą susirinko apie 70 moksleivių.

Kas norėjo, rungėsi krepšinio turnyre, žaidė stalo tenisą ar sirgo už kurią nors sportininkų komandą. Kitur vyko rankdarbių užsiėmimai: vieni siuvo, kiti mokėsi kaligrafijos, karpinių meno… Valgykloje vyko maisto ruošimo užsiėmimas: čia mokiniai gamino vakarienę visiems renginio dalyviams.

Vėliau visi buvo pakviesti į orientacines varžybas: pagal gudriai parengtas mokytojų užuominas jaunimas bėgiojo ir mokykloje, ir už jos ribų.

Pavargę skapiškėnai sėdo stalo žaidimų, šaudė į taikinį, o jau tada – filmų bei karaoke naktis. Mokykla neištuštėjo visą naktį: jaunimas ėmė skirstytis tik 6 val.

Šį renginį mėgsta ir buvę mokyklos mokiniai. Mokytojai stebisi jais, užaugusiais: buvę padaužos tapo įdomiais ir atsakingais jaunuoliais. Tai puiki proga vėl susitikti seniems draugams, pabendrauti ne kur nors, o savo mieloje mokykloje.

Mokiniams šis renginys be galo patinka, jie gali padūkti, pabūti kartu, pabendrauti su kitų klasių mokiniais. Tai skatina jaunimo bendruomeniškumą, stiprina tarpusavio supratimą. „Naktis mokykloje“ – geras pavyzdys kaip sudominti jaunimą įvairiomis veiklomis.

Paulius Briedis