Skapiškėnai verti aplinkosauginio apdovanojimo

Anot aplinkosaugininkų, Kupiškio rajono Skapiškio pagrindinės mokyklos vestibiulyje akį patraukia skoningai įrengtas stendas skambiu pavadinimu „Rūšiuoji – galvoji“. Prie jo pastatyti trys konteineriai atliekoms – plastikui, stiklui ir popieriui – rūšiuoti. Čia pat pateikta rašytinė informacija, kokias atliekas galima į juos talpinti. Šalia – nemaža talpa baterijoms ir buitiniams akumuliatoriams. Šios gražios iniciatyvos autorė – mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Audronė Liudvinavičienė. Jai talkina direktoriaus pavaduotojas ūkio reikalams Virginijus Kaušakys.

Jau penkeri metai Skapiškio mokiniai ir jų tėvai suneša ar suveža buityje susikaupusias atliekas. Kovo mėnesį mokyklos kolektyvas atliekų tvarkytojams pridavė net 2,283 t įvairių išrūšiuotų atliekų: stambius namų apyvokos daiktus, prietaisus, baterijas ir akumuliatorius. Per metus vien tik baterijų vaikai surinko per 25 kg.

Kaip informavo V.Kaušakys, už priduotas atliekas mokykla gauna pinigų: perka kamuolius, kitą sportinį inventorių, įvairius žaidimus vaikams. Taip pasiekiamas trigubas efektas: atliekos nepatenka į sąvartyną, gaunama pinigų, formuojama vaikų nuostata – atliekų rūšiavimas yra reikalingas, naudingas ir būtinas. Toks mokyklos pedagogų kolektyvo požiūris yra sveikintinas ir pagirtinas.

„Skapiškėnai tikrai verti aplinkosauginio apdovanojimo”,– teigia prd.am.lt.

Parengta pagal Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento inform.

 

 prd.am.lt nuotr.