Siūlų verpėja Aliona Nova – Svėdasų bibliotekoje

 

Charizmatiška menininkė, verpėja Aliona Nova Svėdasų bibliotekos renginio dalyvius supažindino su įvairiais augaliniais, sintetiniais ir gyvulinės kilmės viso pasaulio pluoštais, iš kurių galima verpti siūlus ir kuriais dirba ji pati.


Net iš banano pluošto

Sausio 25-osios vidudienį Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešosios bibliotekos Svėdasų filiale vyko labai įdomus, spalvingas, jaukus edukacinis renginukas. Charizmatiška menininkė, verpėja Aliona Nova renginio dalyvius supažindino su įvairiais augaliniais, sintetiniais ir gyvulinės kilmės viso pasaulio pluoštais, iš kurių galima verpti siūlus ir kuriais dirba ji pati.
Patikrinome banano pluošto siūlų stiprumą ir įsitikinome: ne veltui japonai būtent jį renkasi savo kimono gamybai. Pajutome prabangaus šilko švelnumą ir šilko atliekų pluošto grožį. O kur dar dilgėlių, mėtų, kanapių, svetimšalių linų pluoštas! Smalsu buvo paliesti kepurėlę, megztą katės plauko siūlais; jie suteikia ne tik šilumos, bet ir sukuria jaukaus pūkuotumo įspūdį. Neįtikėtina: laboratorijoje iš kukurūzo masės įmanoma sukurti pluoštą, tinkamą siūlų gamybai. Dar sunkiau suvokti, kad perdirbtas plastiko butelis taip pat gali virsti siūlais, tinkančiais megzti…

 


Verpimo ratelis – iš Naujosios Zelandijos

Verpėja į renginį atsivežė savo verpimo ratelį, kurį parsisiuntė iš Naujosios Zelandijos. Visoms buvo įdomu apžiūrėti ir palyginti jį su tradiciniu lietuvišku rateliu. Šiuolaikiškas modernus verpimo ratelis turi dvi paminas ir minamas abejomis kojomis, nekelia jokio triukšmo.
Buvo smalsu pamatyti, kaip juo verpiami siūlai, tad, pirmiausia, visos turėjome padirbėti – perdirbti nebereikalingų siūlų likučius. Juos „šukavome“ rankiniais karštuvais ir žavėjomės besimaišančiomis siūlų, virstančių pluoštu, spalvomis. Iškarštų siūlų „debesėliai“, labiausiai džiuginę vaikučius, Alionos rankose ėmė virsti įspūdingais siūlais, kokių įprastose siūlų parduotuvėse nenusipirksi.
Menininkė norėtų, kad mezgimas ir siuvinėjimas vėl būtų populiarus ir mėgstamas užsiėmimas kiekvienuose namuose, kad daugiau žmonių užsiimtų kūryba ir vilkėtų savo sukurtus drabužius ar bent aksesuarus.

 


Bandys megzti Alionos siūlais

Aliona atvežė savo siūlais siuvinėtų peizažų parodėlę. Kiekvienas jų turi atskirą ir tikrai įdomią istoriją. Vieni darbai įkvėpti kino filmų, kiti – knygų ar draugų gyvenimo.
Renginyje dalyvavusios mergaitės dovanų gavo perdirbtų siūlų ir po nėrimo vąšelį. Dovanos intencija – atrasti nėrimo ir mezgimo džiaugsmą.
Su menininke sutarėme susitikti ir vėl. Kitą kartą bandysime megzti Alionos verptais įspūdingais siūlais. Tad ruoškite virbalus bei vąšelius ir sekite bibliotekos naujienas!
Kam smalsu sužinoti apie A. Novą ,užsukite į fesbuko paskyrą facebook.com/verpeja


Svėdasų bibliotekos inf. ir nuotraukos