Širvintų „Briedis“ įveikė Kupiškio gimnazistus

Šiandien, lapkričio 11 d., Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos ir Širvintų „Briedžio” komandų susitikimu startavo VIII Rytų Aukštaitijos krepšinio pirmenybės. Jas organizuoja ir vykdo Rytų Aukštaitijos krepšinio teisėjų asociacija RAKTA, vadovaujama prezidento Audriaus Šalkausko.Šioms varžyboms jis teisėjavo kartu su teisėju Tomu Judžiu.

Sezone dalyvauja šešios komandos: be minėtųjų, dėl pergalių kovos Utenos „Utena“, Rokiškio „Entuziastai“, Ukmergės TVM ir Ukmergės SC. Iki balandžio vidurio jos sužais po penkerias varžybas namuose ir išvykoje.

Kupiškėnų komandos treneris Klaidas Miciūnas išgyveno, be abejo, permainingus jausmus: gimnazistų komanda ne itin sėkmingai pradėjusi rungtynes jau pirmo kėlinio viduryje išsiveržė į priekį ir jį laimėjo 21:15. Antras kėlinys irgi buvo sėkmingesnis L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos komandai. Vis dėlto kituose kėliniuose kupiškėnai nebeišlaikė greitų atakų įtampos, šiek tiek sulėtėjo tempas – rezultatas keitėsi širvintiškių naudai. Iki rungtynių pabaigos kupiškėnai sirgaliai prognozavo: „Šansų dar yra“. Tačiau rungtynių pergalės džiaugsmą išsivežė širvintiškiai, gimnazistus įveikę 66:72.

„Briedžiui“ pergalė, žinia, irgi kainavo: likus kelioms minutėms iki rungtynių pabaigos širvintiškiai ėmė svaidytis užgauliomis replikomis ir demonstruoti daugiaprasmius gestus; „briedžius“ teko raminti varžybų teisėjui ir RAKTA prezidentui V. Šalkauskui.

Kaip temainfo.lt sakė RAKTA vadovas, Rytų Aukštaitijos krepšinio pirmenybės skirtos krepšinį mėgstantiems neprofesionaliems sportininkams, jiems bei jų sirgaliams organizuojama ir suteikiama galimybė sukurti sporto šventę.

Krepšinio sezono atidarymą papuošė Kupiškio L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos merginų šokėjų grupė, iki rungtynių pabaigos entuziastingai palaikiusi savo gimnazijos krepšininkus.

Kupiškėnų komandoje rezultatyviausiai žaidė Karolis Blieka, pelnęs 27 taškus; Tomas Ažusienis surinko 13, Donaldas Kručas – 8, Andrius Žilinskas – 5, Arnas Saparas, Tautvydas Alekna ir Arnas Muduris – po 3, Augustas Kučinskas ir Giedrius Radzevičius – po 2 taškus.

Priešininkų komandoje daugiausia – po 15 – taškų pelnė Adas Praprovas ir Domas Tamašauskas.