Šimtojo gimtadienio įvykis Svėdasuose – antras per du dešimtmečius

 

Balandžio 8 d. Svėdasų seniūnijos bendruomenė 100-mečio proga sveikino Butėnų kaimo gyventoją Bronislavą Valuntienę. Svečių susirinko daug: su dovanomis atvažiavo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, Svėdasų seniūnijos seniūnas Valentinas Neniškis, bendruomenės nariai, kaimynai.

Senolė dar labai žvali: žino visus savo 10 proanūkių, noriai bendrauja, puikiai valgo, tik kojas jai skauda, todėl sunkiai vaikšto.

Kilimo moteris iš Šimonių girios pakraštyje įsikūrusio nediduko Sliepsiškio kaimo. Nutekėjo ji už gero žmogaus į Butėnus. Ramu čia, Šventosios ir Narančio santakoje. Jubiliatė dalinosi prisiminimais dar apie Smetonos laikų Butėnus, svečiams rodė senas savo nuotraukas.

Anot seniūno V.Neniškio, toks ilgaamžiškumo atvejis Svėdasų krašte – retas: antras per 20 jo darbo seniūnijoje metų. 2003 m. 100-mečio proga svėdasiškiai sveikino Juodonių kaimo gyventoją Praną Motiejūną; pagerbtas jis buvo miestelio 500 metų sukakties šventėje. Po kelių mėnesių senolis mirė.

Prieš kelis mėnesius Svėdasų globos namus ilgaamžiškumu garsino 104 metų senolis, tik kilęs jis buvo iš Rokiškio rajono; Anykščių krašte gyvena jo dukra.

Anot mero K.Tubio, per jo vienerių metų rajonui vadovavimo laiką, anykštėnai sveikino keturis rajono 100-mečius.

 

temainfo.lt

Anykščių rajono savivaldybės nuotr.