Šimtmečius menančiame Ilzenbergo dvare – išskirtinis A. Mamontovo koncertas

Rugsėjo 3 d. Rokiškio rajone, prie sienos su Latvija įsikūrusiame Ilzenbergo dvare, išskirtinį koncertą surengs vienas žinomiausių šalies atlikėjų – Andrius Mamontovas.
A. Mamontovo koncertas bus pirmas tokio masto kultūrinis renginys regione: planuojama, kad šventėje dalyvaus apie 2 tūkst. aplinkinių miestelių, miestų ir visos Lietuvos žmonių.
Išskirtinė šventė vyks Ilzenbergo parko estradoje, įrengtoje per penkerius dvarvietės intensyvios rekonstrukcijos metus. Parko, užimančio 15 ha, estradą supa tvenkiniai, jaunas sodas ir aukštų medžių laja. Renginio vieta – 500 metųmenantis Ilzenbergo dvaras – pasirinktas neatsitiktinai.

 

Dvaras – kultūros židinys
Lietuvos dvaruose kadaise gyveno kilmingos šeimos, juose klestėjo kultūrinės tradicijos. Dvarai buvo šviesos ir kultūros simbolis, po truputį sunykęs dėl istorinių priežasčių. Nors šimtmečius menantys statiniai ilgainiui buvo apleisti, nūdien – dažniausiai privačių asmenų iniciatyva – siekiama sugrįžti prie primirštų tradicijų, šalies dvarus prikelti naujam gyvenimui.
– Siekiame, kad Ilzenbergo dvaras taptų regiono traukos centru, žavinčiu atvykusius žmones iš Lietuvos ir kitų kraštų. Dvare nuolat rengiame ekskursijas, ūkio produktų degustacijas, prieš rūmus jau pastatyta graži skulptūra „Angelų medis“. Šiuo metu kuriamos kitos skulptūros – iki Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo parke siekiama jų įkurdinti dar dešimt. Stengsimės, kad aukšto meninio lygio renginiai – tokie, kaip kad A. Mamontovo koncertas – ateityje vyktų nuolat, – sakė Ilzenbergo dvaro vietininkas Gintaras Bingelis.


Koncertas – puošnių dvaro rūmų apsuptyje

A. Mamontovo koncertas vyks visiškai atkurtoje dvarvietėje su puošniais dvaro rūmais. Kadaise tokiuose rūmuose darniai sugyveno ūkio administravimas ir kultūrinis gyvenimas – muzikos ir poezijos vakarai, tapybos bei meno kūrinių pristatymais.
– Dviejų aukštų dvaro rūmai – tai XIX a. vėlyvojo klasicizmo architektūros statinys su XVIII a. rūsiais, kurie – seniausia išlikusi rūmų dalis. Pirmas rūmų aukštas atnaujinamas su visa derama prabanga, interjeras dekoruojamas XIX a. būdingais sienų, lubų papuošimais, sietynais. Jame įrengiama puošni didžioji menė, valgomasis su šalia esančia virtuve, dvaro biblioteka, apartamentai svečiams. Antrame aukšte, mansardoje, – konferencijų salė, turinti didelį balkoną su gražiu vaizdu į dvarvietę, ir miegamieji kambariai stovykloms, – vardijo G. Bingelis.
Pasak Ilzenbergo dvaro vietininko, dvaro rūmai bus naudojami visus metus: juose vyks vaikų ir sveiką gyvenimo būdą puoselėjančių žmonių stovyklos, privatūs bei oficialūs renginiai.

 

Kultūringas požiūris į gyvenimą
G. Bingelio teigimu, senovinio dvaro ir jaunatviška dvasia spinduliuojančios muzikos sąjunga gali atrodyti neįprastai, tačiau dvaro ir A. Mamontovo teigiamos vertybės sutampa.
Muzikantas viešai pasisako už sveiką gyvenseną ir kultūros puoselėjimą. Ilzenbergo dvarvietėje vyraujančios nuostatos yra tapačios: svarbiausia – kokybiškas renginio turinys, todėl alkoholiu koncerto metu nebus prekiaujama.
A. Mamontovas yra ne kartą apdovanotas ne tik už pasiekimus muzikoje, bet ir už nuopelnus šaliai: 2010 m. už pilietinį aktyvumą atlikėjas gavo Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalį, 2011 m. jam buvo įteikta Šv. Kristoforo statulėlė, o 2013 m. – ordinas už santarvės puoselėjimą.
Rugsėjo 3 d., sekmadienį, išskirtinis A. Mamontovo koncertas vyks atnaujintos Ilzenbergo dvarvietės lauko estradoje. Renginio, skirto Meilei, Harmonijai ir Dvariškumui kaimiškoje vietovėje puoselėti, pradžia – 18 val.

Užsk. nr. A17-33