Šimonių miestelio skvere darbą pradėjo UAB „Nodama”

Šią savaitę UAB „Nodama” pradėjo Kupiškio rajono Šimonių miestelio skvero tvarkymo darbus. Kaip temainfo.lt sakė bendrovės darbų vykdytojas Donatas Šilaikis, skveras išlaikys trikampio formą, savo vietos nepakeis 1928 m. Lietuvos nepriklausomybės 10-mečiui statytas ir 1997 m. atstatytas paminklas, bet įprastas skvero vaizdas pasikeis neatpažįstamai. Nauji trinkelių ir skaldos takai plotą dalins į keletą dalių, jas puoš gėlynai, bus pastatyta labai gražių suolų, treniruoklių.

– Pietvakarinėje skvero dalyje bus pasodinta eglė, ją apšvies žibintai, – pasakojo D. Šilaikis.

Darbų vadovo nuomone, nereikėtų labai tausoti senų medžių: jų šaknys gadina ir ardo grindinį, kelia grėsmę nudžiūvusios šakos. Vis dėlto lentomis apsaugoti visi skvero seni medžiai, nė vienas jų nebus nupjautas. Kaip temainfo.lt yra sakęs Kupiškio rajono vadovas D. Bardauskas, bus nukirsta eglė. Žaliaskarė merą ir Šimonis išgarsino žvaigžde: vieniems ji buvo panaši į kalėdinę, kitiems – į tarybinę.

Tai brangus projektas: bendra jo vertė – 235 815 Eur. Už tuos pinigus šalia skvero bus įrengtos automobilių stovėjimo aikštelės, pakloti skverą juosiančių gatvių šaligatviai.

– Tikimės skverą sutvarkyti iki Žolinės – titulinės šimoniečių šventės, – sakė UAB „Nodama” darbų vadovas D. Šilaikis.

temainfo.lt

Ritos Briedienės nuotr.