Šimonių kalėdinės eglės žvaigždė užrakinta sandėliuke

Kupiškio rajono Šimonių miestelio kalėdinės eglės žvaigždės istoriją aprašė visi didžiausi šalies laikraščiai ir portalai. Rajono mero Dainiaus Bardausko nuomonę apie tai, kad šimoniečių daryta eglės viršūnės penkiakampė puošmena – tarybinės simbolikos atitikmuo, vertinimų sulaukė net aplinkinių rajonų spaudoje. O tai pasitaiko ypač retai: rajono žurnalistą sunku sudominti kaimyninio krašto gyvenimu.

„Delfi” žurnalistui Mindaugui Jackevičiui apie kovą su simboliais kalbėjo Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto dėstytojas Nerijus Maliukevičius.

„Lietuvos žinių” korespondentei Daivai Baronienei penkiakampės prasmę aiškino Etninės kultūros globos tarybos specialistė Aukštaitijos regionui Vitalija Vasiliauskaitė, Panevėžio vyskupas emeritas Jonas Kauneckas. O Šimonių Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų parapijos klebono Sauliaus Kumelio spėjimas, ar kiekvienas praplikęs vyras primena Leniną (sovietų sąjungos įkūrėją, aut. past.), nepasimiršta iki šiol.

lrytas.lt irgi tikino, kad penkiakampė žvaigždė savaime nėra blogis.

Dėl netikėto ir labai didelio dėmesio miesteliui daugiausia vaistų teko išgerti Šimonių bendruomenės pirmininkei Zitai Naciuvienei.

– Jei tik kas, visi gi skambina bendruomenės pirmininkei. O aš – ne kovotoja. Pergyvenu dėl žmonių susipriešinimo ir vis lekiu į Kupiškio polikliniką… – temainfo.lt sakė ji.

Iš to, ką teko skaityti, tokia Z. Naciuvienės nepavadinsi: linksmi jos atsakymai žurnalistams, šaipokiškos pastabos sukūrė gero, situacijos nesureikšminančio žmogaus įspūdį.

– Ne ne. Pergyvenu labai. Šimonyse pradėjo dirbti nauja kultūrinės veiklos vadybininkė. „Nebeanalizuokime žvaigždės”, – paprašiau jos. Labai tikiuosi, kad visi jau susitaikė ir vėl bus atkurtas bendruomenės entuziazmas, – kalbėjo Z.Naciuvienė.

Pats meras D. Bardauskas temainfo.lt sakė nuomonės nekeičiąs. Anot jo, su simboliais reikia atsargiai.

Mero nuomone, bendruomenei nebederėtų patikėti viso miestelio eglės puošybos, tuo turėtų rūpintis seniūnija.

Šimoniečiai teigia, kad savo pirktų girliandų Savivaldybei neatiduos.

– Kur dabar žvaigždė? – klausėme Šimonių seniūnijos seniūno Žydrūno Vanago.

– Sandėliuke užrakinta, – sakė jis.

Anot vietos gyventojų, žvaigždę, kaip pereinamąjį prizą, Šimontys siūlė Migonims. Bet šie kratėsi žvaigždės, bijo tokio didžiulio spaudos dėmesio.

– Dar palaikysim žvaigždę ir rengsim jos aukcioną, – nusijuokė bendruomenės pirmininkė.

Už žemą bokštelį, siųstą žvaigždei nuimti, pagal įkainį meras sumokėjo pats. Didesniojo išlaidas prisiėmė „Kupiškio komunalininkas”.

Šimonys nurimo ir gyvena įprastu ritmu.

Vasario 25 d. 14 val. prie Šimonių bendruomenės ir kultūros namų rengiamos Užgavėnės. Kviečiami vaikai ir suaugusieji su kaukėmis ar be jų pasilinksminti, pažaisti, varyti žiemą iš kiemo.

O kovo 3 d. mokyklos bendruomenės aktyvas visus kviečia į Kaziuko mugę. Čia bus galima nusipirkti pačių gamybos gardumynų, rankdarbių  ar jais prekiauti. Mugė prasidės 13 val.

 

Rita Briedienė

simonys.lt nuotr.