Šimonių girios sodybas lanko vagys

Vyras (gim. 1972 m.), gyvenantis Vilniuje, atvykęs į sodybą Anykščių rajono Andrioniškio seniūnijos viensėdyje, pastebėjo išlaužtus sodybos namo langus. Buvo sulaužytos ir ūkinio pastato spynos. Kaip praneša Utenos apskrities VPK,  iš namo į lauką išnešti du dviračiai, televizoriaus priedėlis su pulteliu, metalinė gervė. Padaryta 215 Eur žala. Pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Sodyba randasi labai nuošalioje vietoje, apie 10 kilometrų nuo Andrioniškio, apsupta Šimonių girios. Nutolę per kilometrą ar daugiau aplinkui išsibarstę dar keli viensėdžiai, puoselėjami kūrybingų ir darbščių žmonių, įsigijusių arba paveldėjusių sodybas, smarkiai ištuštėjusiuose girios kaimuose ar viensėdžiuose.  

Kaip rašo anykstenai.lt, viensėdis priklauso Šimonių girios biosferos poligonui. 2004 m. ši teritorija pripažinta ypatingos geoekologinę svarbos, čia imta vykdyti  nacionalinę ir regioninę aplinkos stebėseną (monitoringą).

Gyventi čia gražu, bet dėl ypatingo nuošalumo, tenka taikytis su mintimi, kad sodyba bus išplėšta ar apvogta. Tai jau ne pirmas atvejis, kai įsilaužiama į kurią nors šios nuošalios girios sodybą.


temainfo.lt

Asociatyvi nuotr.