Cw9vj2fcLHI

Rugpjūčio 7-9 dienomis Kupiškio rajone, Šimonių girioje, Papučkynės poilsiavietėje, vyko jaunimo stovykla „Išlikimas – 2013“, ją organizavo Kupiškio Jaunimo Centras (toliau – KJC) ir Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kupiškio rajono policijos komisariatas. Stovykloje dalyvavo KJC nariai, jaunieji policijos rėmėjai, nepilnamečiai, įrašyti į probacijos tarnybos įskaitą, ir vaikai iš socialinės rizikos šeimų.

Rugpjūčio 7 d. jaunimas atvyko į Šimonių girios poilsiavietę, pasiskirstė komandomis, kurioms sugalvojo pavadinimus, išrinko kapitonus, pasigamino vėliavas ir įkūrė stovyklavietes. Stovyklos vadovams teko sudėtingas uždavinys – suburti ir į veiklą įtraukti skirtingus vaikus.

Kiekvieną dieną vaikai dalyvavo įvairiose rungtyse (laužo kūrimas, ilgiausios virvės iš drabužių rišimas, priešininkų vėliavos pagrobimas, šaudymas, giros rovimas, virvės traukimas, plausto gaminimas, orientacinės varžybos, viktorina, savigynos pamokėlė). Nugalėtojai buvo apdovanoti prizais.

Šimonių girios girininkas vaikus vedė į žygį po Šmonių girios Uogšilio aukštapelkę, supažindino su augmenija ir gyvūnija, papasakojo apie girią.

Viešosios policijos skyriaus viršininkas Linas Dovydėnas, specialistės Vida Augulienė, Elida Krikščiūnienė ir vyresnysis tyrėjas Justinas Sinica vaikus mokė savigynos, šaudymo ir giros rovimo specifikos, pasakojo apie policijos pareigūnų darbą, rodė tarnybinius automobilius. Pareigūnai nugalėtojus apdovanojo medaliais, kuprinėmis, žvejybos reikmenimis, puodeliais su policijos simbolika ir padėjo vaikams saugiai grįžti namo.

Stovykloje keli vaikai išreiškė norą tapti jaunaisiais policijos rėmėjais bei domėjosi galimybe pasirinkti policijos pareigūno profesiją.

Rasa Černauskaitė
Panevėžio apskrities VPK Valdymo organizavimo skyriaus Viešųjų ryšių grupės vyresnioji specialistė