Šįkart pas cirko artistą Mykolą Zobovą skubėjo išminuotojai

o


Rugpjūčio 6 d. apie 13 val. į cirko artisto Mykolo Zobovo sodybos kiemą vėl skubėjo pareigūnai: lėkė gaisrininkų, policijos, greitosios medicinos pagalbos ekipažai – sodybos ūkiniame pastate rastas daiktas, panašus į sprogmenį. 
M. Zobovas yra įsikūręs Rokiškio rajono Obelių seniūnijos Kraštų kaimo puikaus, bet labai apleisto dvaro sodyboje. Ją atstatyti planų būta visokių, yra jų ir dabar, tačiau po meškino Vipo išvežimo N. Zobovas sakė jaučiasi nusiminęs. Štai ir cirkas vis nesibaigia: rastas daiktas, panašus į sprogmenį… 
Planas „Skydas“ buvo įvestas 13.07 val.


Planuojama ieškoti lobio?

– Ar išsigandote radęs sprogmenį? – temainfo.lt teiravosi N. Zobovo.
– Dirbau su kūju ir laužtuvu – vertėjo išsigąsti. Bet iš pradžių apėmė susidomėjimas. Taip pasitaikė, kad prieš dieną pas mane buvo bičiulis. Jis man sakė, kad vertėtų čia atsivežti metalo detektorių ir kaip reikiant sodybą ištyrinėti. Pritariau jam. Ir štai jau kitą dieną kažką randu… Kai supratau, kad tai gali būti sprogmuo, išsigandau. Ir vis dėlto iškapsčiau atsargiai tą daiktą. Esu girdėjęs, kad pro čia nėjo frontas, nors esu radęs ne vieną šovinių apkabą… O ką radau, nežinau: išminuotojai išsivežė, – pasakojo M. Zobovas.


Kodėl taip ilgai truko planas „Skydas“?

M. Zobovo teigimu, labiausiai neramino tai, kad išminuotojų visi laukė kelias valandas: kas žino, kaip gali suveikti kūju patrankytas sprogmuo… Į įvykio vietą atvyko Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ sprogmenų paieškos ir neutralizavimo skyriaus specialistai.
Anot Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinės „Aras“ vado pavaduotojo, šiuo metu einančio vado pareigas Aloyzo Mickaus, ne iškart tiksliai buvo perduotas iškvietimas: jei sprogmuo randamas išorėje – lauke, kieme, – kviečiami kariai, jei viduje, – „Aro“ specialistai.
Planas „Skydas“ atšauktas 17.20 val.


Radinio niekas niekur nevežė

– Koks tai buvo radinys? – „Aras“ vado pavaduotojo A. Mickaus teiravosi temainfo.lt.
– Tai buvo metalinis vamzdis, galbūt, – žemės ūkio padargo dalis, nekelianti jokios grėsmės. Vamzdis ir liko ūkiniame pastate, jo niekas niekur nevežė, – teigė vado pavaduotojas A. Mickus.


Rita Briedienė