Nebankrutuodavo kolūkiai, nebankrutuos ir Anykščių rajono savivaldybė


Biudžetas nedžiugina
Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorės Ligitos Kuliešaitės dabartinis Savivaldybės biudžetas nedžiugina.

– Radau projektų, pradėtų, galbūt, nepamatuotai. Svarstome, ką galime apkarpyti, ko galime visai atsisakyti. Administracijos direktorius atsakingas už biudžeto vykdymą. Tai vienas pagrindinių darbų, kurį reikės išsigryninti, – sakė direktorė L. Kuliešaitė rajono Savivaldybės administracijos spaudos konferencijoje ir žadėjo spaudai vėliau pateikti platesnę informaciją apie biudžeto situaciją.


Nuo rusų krizės laikų…

Anot Anykščių rajono savivaldybės mero Sigučio Obelevičiaus, rajono Tarybos posėdyje bus apžvelgtas rajono biudžetas.

– Kas lėmė tokią jo situaciją? – teiravosi temainfo.lt.

– Formuojama optimistine gaida – jei bus perskirstytas šalies biudžetas, tai duos kažką ir savivaldybėms. Aš Vyriausybės gerais norais netikiu, nes niekas niekada nedavė ir nemanau, kad duos. O dabar taip sudėliotas rajono biudžetas, kad tarkim, vežėjui buvo skirta pinigų, kurie dabar jau baigėsi, kai vežimas dar nesibaigė – trūko apie 150 tūkst. eurų. Pašalpoms irgi maždaug tiek pat trūksta: tebuvo suformuota apie pusė reikiamos sumos. Kur bedi, ten – šimtas, šimtas, šimtas… Be to, atsilieka ir GPM-o (Gyventojų pajamų mokesčio) surinkimas: šiuo metu – apie pusė milijono. Buvo užkelti ir skaičiai. Jau buvo taip, kad biudžetas atsidūrė minuse: nebeturėjome apyvartinių lėšų. Nuo rusų krizės tokių dalykų neatsimenu, – sakė rajono meras S. Obelevičius.


Atsiliepė ir blogas planavimas

– Lėmė ir projektinės išlaidos: kai kuriais atvejais projektams, pasirašytiems praėjusių metų pabaigoje ar šių metų pradžioje, teko prisidėti tris kartus daugiau nei prisidėjo Europos Sąjunga, – sakė direktorė L. Kuliešaitė.

– Pabrango ir patys darbai, viršijo prognozuotas sumas. Niekas nebesisiūlo imtis kai kurių projektų: per pusę metų 30 proc. subrango darbas, ir su mūsų skaičiuojama kaina įmonės nebesutinka, – įsiterpė vicemeras Dainius Žiogelis.

Anot administracijos direktorės pavaduotojos V. Veršulytės, biudžeto sandarai atsiliepė ir blogas planavimas. 

– Į gyvybiškai būtinas eilutes – socialinių pašalpų, mokinių pavėžėjimo, kitų dalykų, svarbių ir prioritetinių, kuriems nesutaupysi, – sąmoningai neįdėtos lėšos, nors poreikis buvo, o administracijos padalinių siūlymai irgi buvo pateikti, – kalbėjo pavaduotoja.


Saliamoniškas sprendimas

Dar vienas, anot mero, saliamoniškas Vyriausybės sprendimas, galiojantis nuo rusų krizės laikų– savivaldybės gali skolintis tiek, kiek grąžino skolos.

– Kadangi mes turim pasiskolinę tik 300 tūkst. eurų, tai juos grąžinę tiek ir tegalime skolintis. Tos savivaldybės, kurios buvo beveik praskolinusios savo metinį biudžetą, rezerve ir turi milijonus, – sakė meras.

– Ar nebankrutuos Savivaldybė? – teiravomės.

– Nebankrutuodavo kolūkiai, nebankrutuos ir Anykščių rajono savivaldybė, – sakė vicemeras D. Žiogelis.

Rita Briedienė