Šiemet iš „Lesto“ pavogta pusšimtis tonų alyvos

Šiomis dienomis Anykščių rajono savivaldybėje pastebėta, kad iš transformatoriaus išleista 260 kg aušinimo alyvos. Žala siekia 1 008,80 Lt.

Apie tai temainfo.lt klausė AB „Lesto“ atstovo ryšiams su visuomene Martyno Burbos.

– Ant pečių 260 l nepaneši. Kaip techniškai turi būti pasiruošę vagys?

– Į šį kausimą negalėtume pateikti atsakymo: privalome  apsisaugoti nuo potencialių naujų vagysčių – tikėtina, kad kai kurie, perskaitę tokią  informaciją, gali susidomėti šia veika.

– Vis dėlto įdomu, kokios tokių nusikaltimų tendencijos – daugėja jų ar mažėja?

– Per pastaruosius dvejus-trejus metus vagysčių kiekį pavyko šiek tiek sumažinti. Manome, jog tai pavyko padaryti mūsų vykdomomis prevencinėmis priemonėmis: pradėjome naudoti modifikuotą alyvą, kuri netinkama vidaus degimo varikliui. Plačiai taikėme apsaugos priemones kriminogeniniuose rajonuose. Be to, esame dėkingi pilietiškiems gyventojams, kurie informuoja apie galimai neteisėtus piktavalių veiksmus, ir  policijos pareigūnams už jų aktyvesnį bendradarbiavimą.

– Koks rajonas Lietuvoje labiausiai pasižymi vagystėmis iš transformatorinių?

– Pakruojo, Biržų, Pasvalio ir Vilniaus rajonuose fiksuojama daugiausia vagysčių iš transformatorinių.

– Kas ir kaip tiksliai pamatuoja pavogtos alyvos kiekį?

– Pavogtos alyvos kiekis nustatomas transformatorinės papildymo metu.

– Koks kiekis ir už kokią sumą šiemet pavogta alyvos šalyje?

– Per septynis šių metų mėnesius iš „Lesto“ transformatorinių pavogta 51 t alyvos, padaryta žala siekia 407 tūkst. litų nuostolių.

– Už vagių padarytus nuostolius, berods, patys gyventojai ir apmoka?

– Elektros energijos ir skirstomųjų tinklų  įrangos vagys didina elektros energijos kainą – skirstomųjų tinklų patiriamus nuostolius  vėliau per mokesčius sumoka sąžiningi elektros energijos vartotojai. Tokiu būdu, už kelių  piktavalių gautą naudą mokame kiekvienas mūsų.

Todėl skatiname gyventojų pilietiškumą, nes gyventojų pranešimai padeda operatyviai nustatyti pažeidėjus, suremontuoti pažeistus transformatorius, kol jie nespėjo sudegti ir nutraukti elektros energijos tiekimo gyventojams.

Nenutylėkite, jei žinote ar įtariate, kad kas nors nesąžiningai vartoja elektros energiją, yra savavališkai prisijungę prie elektros skirstymo tinklų įrenginių, paprastai tariant – vagia elektrą. Dėl tokių veiksmų didėja elektros kaina.

Mūsų visų pilietiškumas gali ne tik padėti spręsti šią problemą, bet ir apsaugoti piktavalį nuo galimo pavojaus sveikatai ir net gyvybei savavališkai jungiantis prie elektros linijų.

Gyventojai, pastebėję nusikalstamos veikos požymius ar pavojų keliančias situacijas turėtų nelikti abejingi ir nedelsdami pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112, „Lesto“ klientų aptarnavimo numeriu 1802 arba pasitikėjimo linija 8 52 552555.

– Ar neplanuojami kažkokie ypatingi būdai saugoti transformatorinių turtą?

– „Lesto“ skiria ypatingą dėmesį alyvos iš transformatorių vagystėms. Tai yra  viena iš prioritetinių „Lesto“ prevencinių veiklų vagysčių srityje.  Šiuo metu siekiame taikyti kiek įmanoma moderniausias priemones saugant bendrovės turtą.

Be kita ko, iki 2020 m. planuojame tęsti programą „Operacija 2020“, kuriasiekiama skatinti atsakingą elgesį su elektros tinklo įrenginiais, didinti gyventojų supratimą apie saugų elgesį su elektros įrenginiais ir mažinti neigiamas pasekmes, kylančias dėl gyventojų neatsakingo ar piktavališko elgesio.

Šiais metais „Lesto“ tęsia aktyvų bendradarbiavimą su Lietuvos savivaldybių seniūnų asociacija, dalyvauja seniūnų organizuotose sueigose ir pasitarimuose. Didžiausias ramstis kovoje su vagystėmis yra gyventojų pilietiškumas – jų pranešimai padeda operatyviai nustatyti pažeidėjus, suremontuoti pažeistus transformatorius.

 

temainfo.lt