Šiemet dvaro eglę rokiškėnai puoš eglių girliandų nėriniais

Praėjusį penktadienį Rokiškio verslininkai, profesionalių dailininkų klubo RODA vadovas Arūnas Augutis apžiūrėjo prie Rokiškio krašto muziejaus administracinio pastato dar tebežaliuojančioje vejoje konstruojamą Kalėdų eglės rėmą.

– Gal yra kokių problemų dėl jo konstrukcijos? – teiravomės dailininko A. Augučio.

– Problemų nėra jokių. Susitikimas buvo planuotas, ir tai – paskutinis pasitarimas prieš darbus, kurie prasidės pirmadienį, – sakė dailininkas.

Anot dailininko A. Augučio, šių metų Kalėdų eglei bus naudojamas pernykštis metalinis rėmas – penki į viršų mažėjantys nupjauti kūgiai. Juos sukonstravo UAB „Meteka”, o iš UAB „Duguva” virvių eglę puošė rokiškėnai dailininkai. Šiemet rokiškėnai žada „Nėrinių eglę“.

– Gal galite pakomentuoti, ką reiškia „Nėrinių eglė”? Ar nėriniams vėl bus naudojami „Duguvos” siūlai? Turbūt jau žinote ir jų kiekį? – temainfo.lt klausė A. Augučio.

– Nėriniai bus ne iš siūlų, o iš eglišakių girliandų, kurių bendras ilgis bus įspūdingas, – sakė jis.

– Ar RODĄ galime minėti kaip eglės dabintoją, ar ją puoš tik atskiri menininkai?

– Šiais metais, kaip ir pernai, dirbs tie RODA dailininkai, kurie nori prisidėti. Žinome, kad padės Rokiškio kultūros centras, Rokiškio krašto muziejus, jaunieji šauliai, o viskam vadovaus Rokiškio verslo klubas, – sakė dailininkas A. Augutis.

Prie dvaro eglė bus įžiebta lapkričio 25 d., per senelio Kalėdos rezidencijos sezono atidarymą.

 

Rita Briedienė

Rokiškio krašto muziejaus nuotraukos