„Sidabrinių balsų” konkurse Kupiškis pelnė aukščiausius apdovanojimus

 

Spalio 15-16 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčia kvietė į vieną garbingiausių solistų ir vokalinių ansamblių konkurso „Sidabriniai balsai“ finalinį turą. Čia net 30 geriausių
Lietuvos vokalinių ansamblių bei solistų – per 250 atlikėjų – varžėsi dėl pagrindinių konkurso prizų.

„Sidabriniai balsai“ per Lietuvą keliavo jau nuo vasario mėnesio. Rajonuose vykusiame pirmame ture dalyvavo per 300 kolektyvų. Iš jų į antrą turą, vykusį geriausios akustikos regionų koncertų salėse, buvo atrinkta 142. Teisę dalyvauti Vilniuje vykusiame trečiame ture iškovojo 29 ansambliai ir solistai.

Šį konkursą organizuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Pagal atlikimo meninį lygį, programos originalumą, sceninę kultūrą dalyvius vertino specialistų, žymių visuomenės ir kultūros žmonių komisija. Tai kompozitorius, dirigentas, pedagogas Vaclovas Augustinas, muzikologas Viktoras Gerulaitis, kompozitorius, džiazo mokyklos meno vadovas Artūras Novikas, choro dirigentas, pedagogas Kastytis Barisas, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos profesorė Irena Laurušienė, choro dirigentas, pedagogas Dainius Puišys ir Lietuvos nacionalinio kultūros centro atstovas, kompozitorius Donatas Zakaras. Komisijos garbės narys – dirigentas, pedagogas, kompozitorius Lionginas Abarius.

Anot komisijos sekretorės, konkurso organizatorės Aurelijos Andrejauskaitės, komisijai buvo nelengva, nes į finalą susirinko geriausi Lietuvos dainininkai, kurių lygis beveik nesiskiria. Laureatų diplomus gavo visi šventės, vykusios dvi dienas, dalyviai. Tiesa, kai kuriems jų teko trečio ir antro laipsnių diplomai, ir tik geriausieji, pelnę 85 ir daugiau balų, gavo pirmo laipsnio diplomus.

Pirmo laipsnio diplomus pelnė ir Kupiškio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Versmė“ bei Sandros Guginienės ir Nidijos Sankauskienės duetas „Duo“ (vad. N.Sankauskienė). Duetui paskirta  pirma vieta kamerinių ansamblių kategorijoje.

Už meistriškumą diplomu ir specialiuoju prizu apdovanota minėtiems kolektyvams akompanuojanti Edita Dobrickienė.

Visos Lietuvos vokalinius ansamblius ir solistus suburiančios šventės tradicijos puoselėjamos nuo 1971-ųjų.

 

Kupiškio kultūros centro inf.

Lietuvos nacionalinio kultūros centro ir Kupiškio kultūros centro archyvo nuotraukos