Šiandien – Saugaus eismo diena

Panevėžio apskrities VPK pareigūnai nuolat organizuoja renginius, prevencines programas ir jomis siekia sumažinti avarijų ir nelaimingų įvykių keliuose skaičių. Tai skatina žmonių sąmoningumą, ragina saugoti save ir kitus eismo dalyvius, laikytis Kelių eismo taisyklių. 

Šiandien, balandžio 6-ąją, minime Saugaus eismo dieną. Jai skirtas akcijas pradėjo Rokiškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos pareigūnai: jie drauge su VĮ „Panevėžio regiono keliai“ Rokiškio kelių valdybos viršininku Stanislovu Dambrausku ankstyvą rytmetį išskubėjo į miesto gatves. Organizatoriai pasitiko į darbus skubančius gyventojus, moksleivius ir mažuosius eismo dalyvius, priminė jiems, kuo ši diena ypatinga, dovanojo atšvaitų ir knygelių apie saugų elgesį kelyje.

Pareigūnai praeiviams priminė drausmės, mandagumo ir atsakomybės svarbą kelyje. Pasakojo, kaip teisingai pereiti kelią, linkėjo būti atsargiems ir, svarbiausia, neskubėti: skubantis, išsiblaškęs žmogus dažnai pasielgia rizikingai, sukelia pavojų ir sau, ir kitiems eismo dalyviams. Ypač dėmesingiems
reikia būti ryte, kuomet eismas intensyvesnis.

Akcijos metu išskirtinis dėmesys buvo skiriamas atšvaitų ir kitų šviesą atspindinčių elementų naudai. Pareigūnai patarė, kaip teisingai juos segėti, kad tamsiuoju paros metu būtum matomas kelyje.

Prie ugdymo įstaigų policininkai stebėjo suaugusiuosius, atvežančius į mokyklą ar darželį savo atžalas; tikrino, ar saugiai jie atkeliauja, ar naudojasi saugos diržais ir automobilinėmis kėdutėmis mažyliams.

Dalindami atšvaitus renginio iniciatoriai kvietė nepadėti jų į stalčių, saugoti savo ir kitų gyvybes: jeigu visi gatvėje ir kelyje elgtųsi kultūringai, išvengtume tragiškų eismo įvykių.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė