Šiandien — Pauliaus Širvio gimtadienis

Jau bene ketvirtą rudenį rokiškėnai kviečia paminėti poeto Pauliaus Širvio gimtadienį. Idėja skaityti jo eilėraščius, o jei labai nori – savo, gimė Obelių seniūnijos, Aleksandravėlės bendruomenės žmonėms. Jos pirmininkė Dovilė Pučinskienėtemainfo.lt yra pasakojusi apie gerą jausmą, kokį  išgyveno žmonės, supratę, kaip puikiai pavyko jų sumanymas, jų renginys.

Sceną tuokart gaubė didžiulė šieno kupeta, čia rokiškėnai pirmą kartą pamatė Jono Buziliausko „Velnioniškai vieną“. Žmonės ilgai nesiskirstė…

Aleksandravėlė – visai netoli Degučių, kur 1920 m. gimė P.Širvys. Idėjos tęstinumo naštą perėmė Rokiškio Juozo Keliuočio viešoji biblioteka. Ir štai rugsėjo 12 d. 18 val. bibliotekininkai vėl kviečia į Degučius, į poezijos, muzikos ir artumos vakarą „Priartėjus nutolusiems toliams“, skirtą poetui.

P.Širvio poeziją skaitys teatro „cezario grupės“ aktoriai Brigita Arsobaitė, Paulius Čižinauskas, Vytautas Kontrimas ir Vilma Raubaitė.

„Teatras „cezario grupė” yra nevalstybinis profesionalus teatras, vadovaujamas režisieriaus ir dramaturgo Cezario Graužinio; „cezario grupė” veikia nuo 2003 m. Teatro spektakliai išsiskiria iš Lietuvos scenos menų panoramos ne tik originalia stilistika, „vaizduotės teatro” galimybių tyrinėjimu, bet ir ryškiai išreikšta asmenine kūrėjų pozicija. Tai įvertino ne tik Lietuvos, bet ir užsienio publika, mačiusi šių teatro menininkų spektaklius pagal originalias šiuolaikines pjeses“, – taip apie save pasakoja pats teatras.

Išgirsti poetą jo gimtinėje – turbūt – labai įspūdinga. Važiuojam…

Vaišės bus suneštinės.

temainfo.lt