Šiandien – lietuvių kalbos ir literatūros egzaminas

Šiandien Lietuvoje ypatinga diena: valstybinį lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzaminą laiko 23 465, o mokyklinį – 15 124 kandidatai. Bent jau tiek jų registravosi šiam egzaminui.

Valstybinį egzaminą laiko 277, mokyklinį – 120 rokiškėnų. Šių abiejų egzaminų centrai įrengti Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje.

Lietuvių kalbos ir literatūros valstybinį egzaminą laiko 176 anykštėnai, mokyklinį – 131. Egzaminų centrai įrengti Jono Biliūno gimnazijoje ir Antano Baranausko vidurinėje mokykloje.

Abiturientų skaičiumi vis dar gali didžiuotis ir biržiečiai: šiandien valstybinį egzaminą laiko 228, mokyklinį – 186 kandidatai. Egzaminą jie laiko „Saulės“ gimnazijoje ir Kaštonų pagrindinėje mokykloje.

Kupiškėnai prie egzaminų stalų palinko Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje: valstybinį laiko 143, mokyklinį – 34 abiturientai.

Valstybiniame ir mokykliniame brandos egzamine kandidatai turi atlikti vieną užduotį – parašyti rašinį. Brandos egzaminui yra pateiktos dvi samprotavimo rašinio ir dvi literatūrinio rašinio užduotys: galima rinktis vieną iš keturių. Prie kiekvienos temos pateikti septyni privalomi lietuvių autoriai: valstybiniame brandos egzamine – iš Bendrosios programos išplėstinio kurso, mokykliniame – iš Bendrosios programos bendrojo kurso.

Pirmą kartą egzaminai vyks vienodi visiems abiturientams, nepriklausomai nuo jų mokymosi kalbos.

Šiemet Lietuva organizuoja Lietuvių kalbos ir literatūros mokyklinį brandos egzaminą kurtiesiems ir neprigirdintiesiems. Kaip „TEmai“ sakė Nacionalinio egzaminų centro direktorės pavaduotoja Teresė Blaževičienė, jį laikė 16 kandidatų: 9 – Vilniuje ir 7 – Klaipėdoje. Apklaustose savivaldybėse tokio egzamino nelaikė niekas.

Lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą laikė ir Technologijos bei verslo mokyklos.

 

temainfo.lt