Šiandien KJC paskaita: „Smurto įtaka jauno žmogaus psichologinei raidai“

Statistikos duomenis Lietuvoje užfiksuota per 30 tūkst. iškvietimų dėl smurto artimoje aplinkoje. Įvykiai mūsų šalyje rodo, kad situacija nesikeičia, o policijos iškvietimų tik daugėja.

Anot edukologų, smurtą artimoje aplinkoje patyrusių moterų vaikai yra šalia mūsų – mokykloje, bendruomenėse. Jie ateityje gali patys smurtauti arba patirti smurtą. Todėl svarbu ugdymo įstaigoje kurti saugią ir smurtui priešišką aplinką.

Labai svarbu atkreipti dėmesį į vaikų, jaunimo elgesio ar išvaizdos pokyčius, kurie gali byloti apie patiriamą smurtą: skirtingų gijimo stadijų žaizdos, nubrozdinimai, nudeginimai, mėlynės, apie kuriuos vaikas kalba nenoriai, kaltina išorines aplinkybes, o tėvai ar globėjai negali tiksliai nusakyti jų priežasties; vaiko, jaunuolio apranga neatitinka oro sąlygų, vaikas jautriai reaguoja į prisilietimus, pastebimi koordinacijos sutrikimai, psichosomatiniai negalavimai, seksualizuotas elgesys.

Smurto artimoje aplinkoje aukos dažnai kreipiasi ne į formalias institucijas, o tiesiog į juos supančios aplinkos artimus žmones. Todėl tik bendruomeniškumas, netoleravimas smurto, nebijojimas garsiai apie jį kalbėti padės užkirsti kelią smurtui mūsų artimoje aplinkoje.

Dėkoju tiems, kurie nepabūgo ir laiku informavo darbuotojus apie netinkamą elgesį mūsų Jaunimo centre.

Kviečiame jaunimą į paskaitą tema „Smurto įtaka jauno žmogaus psichologinei raidai“. Ji vyks šiandien, rugsėjo 8 d. 12 val. Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos aktų salėje.

 

Edita Vaitiekūnienė
Kupiškio jaunimo centro direktorė