Šiandien karūnuotas Lietuvos didysis kunigaikštis Mindaugas

Rokiškio krašto muziejaus „Facebooko” nuotr.

Rokiškio krašto muziejus į savo „Facebooką” įkėlė litografiją iš Ignacijaus Chodzkos knygos „La Pologne, historique, littéraire, monumentale et pittoresque“ (Paryžius, 1835-1836 m.) Joje – Lietuvos didžiojo kunigaikščio Mindaugo karūnavimas karaliumi.

I.Chodzka (1794–1861) – XIX a. lietuvių rašytojas, rašęs lenkų kalba.

Taip Rokiškio muziejininkai atkreipia visuomenės dėmesį į šią istoriškai svarbią Lietuvai dieną. Beje, šiandien rokiškėnai muziejininkai keliavo į Kupiškį ir Etnografijos muziejuje pateikė edukacinę programą „Sugrįžę gyventi”. Ji – apie Tyzenhauzų giminės moteris. Čia pat po šv. Mišių buvo atidaryta architekto Arūno Paulaičio darbų paroda „Aukštaitijos regiono dvarai”.

Pusiaudienį Lauryno Stuokos-Gucevičiaus aikštėje kupiškėnai kėlė vėliavą. Kupiškio rajono meras Dainius Bardauskas nors ir atostogauja, tačiau dalyvauja šventiniuose renginiuose.

„Su Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena! Gražios ir prasmingos dienos!
O kad diena tikrai būtų įsimintina, visus kviečiame į festivalį „Stichijos”, – savo socialinėje paskyroje sveikina ir kviečia meras D.Bardauskas.

Mero Dainiaus Bardausko „Facebooko” nuotr.

Kupiškį drebino baikerių ir senų automobilių kolona. O jau nuo 15 val. visi renkasi į festivalį „Sticijos”, į Uošvės liežuvį Kupiškio marių saloje.

Anykštėnai kaip įprastai rinkosi Antano Baranausko aikštėje, giedojo tautinę giesmę. Lietuvos trispalvę pakėlė plaukikas Gedrius Titenis ir jo treneris Žilvinas Ovsiukas.

„Mielieji, sveikiname Jus visus su Valstybės (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo) diena! Tegul ji primena apie svarbų tautos nueitą kelią, apie tai, kas jau sukurta ir nebus nustota kurti!” – Anykščių rajono savivaldybė savo „Facebooko” paskyroje sveikina visus jos lankytojus.

Pasveikino savo krašto žmones ir Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis. Sveikinime jis kviečia įsilieti į miesto šventinius renginius. Šiemet pirmą kartą šią dieną rokiškėnai švenčia Velniakalnio bendruomenėje, Velykalnio vietovėje, visai Lietuvai žinomoje paplūdimio kortais ir puikia aplinka.

Lietuvos karalius Mindaugas buvo karūnuotas 1253 m. liepos 6 d. Jis – vienintelis mūsų, lietuvių, karalius. Valstybine švente Mindaugo karūnavimo diena buvo paskelbta 1990 m. Nuo tada ir mini ją dideli ir maži Lietuvos miestai, kaimai ir bendruomenės.

Šiandien, liepos 6 d. 21 val., viso pasaulio lietuvius apjungs Tautiška giesmė.

 

temainfo.lt