Šiandien daugelis anykštėnų vilkės baltais marškinėliais

Šiandien, gegužės 18 d, Lietuvoje vyksta jau ketvirtoji projekto „Baltoji banga“ ir asociacijos „Investors‘ Forum“ inicijuojama akcija „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“, prie kurios prisijungė ir Anykščių rajono savivaldybė.

Anykščių J.Biliūno gatvėje ir A.Baranausko aikštėje skaidraus verslo idėją remiantys visuomenės veikėjai, verslo įmonių, įvairių organizacijų atstovai pasitiks gyventojus ir dalins jiems specialiai paruoštą permatomą vokelį su informacine medžiaga, kviesiančia dar kartą susimąstyti apie valstybės piniginę tuštinantį „šešėlį“.

Prie iniciatyvos prisijungusių savivaldybių žemėlapis.

Skaidrumo vokelius dalins ir Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis, Savivaldybės administracijos direktorė Veneta Veršulytė, mero patarėjas Donaldas Vaičiūnas bei kiti Savivaldybės darbuotojai. Prie akcijos prisijungė ir Valstybinės mokesčių inspekcijos Anykščių skyrius.

Skaičiuojama, kad praėjusiais metais „šešėlis“ Lietuvoje susitraukė 0,9 proc., tačiau šešėlinė ekonomika vis dar gali sudaryti apie 25 proc. Lietuvos bendrojo vidaus produkto, arba 9 mlrd. eurų. Tai lėšos, kurios gali ir privalo būti surinktos bei panaudotos valstybės ir kiekvieno jos gyventojo gerovei kurti.

Visi kartu galime pasiekti reikšmingų permainų, todėl gegužės 18 d., kartu su skaidrios ir veiksmingos valstybės idėją remiančiais valstybės tarnautojais, visuomenės veikėjais, verslininkais, nevyriausybinių organizacijų vadovais skleisime žinią apie „šėšėlio“ mastą ir žalą Lietuvos gyventojams.

 

Virginija Ros Garcia

Anykščių rajono savivaldybės specialistė ryšiams su visuomene