Šį savaitgalį vyks „Maisto banko“ akcija

Kovo 18-19 dienomis Lietuvoje rengiama priešvelykinė „Maisto banko“ akcija. Geros valios žmonės kviečiami solidarizuotis su nepritekliuje gyvenančiomis šeimomis, socialinių organizacijų globojamais vaikais, neįgaliaisiais, senyvo amžiaus žmonėmis ir aukoti jų maitinimuisi reikalingiausių ilgo galiojimo produktų.

Pernai per „Maisto banko“ akciją Lietuvos gyventojai skurstantiesiems paaukojo 426 t ilgai negendančių maisto produktų daugiau nei už 631 tūkst. eurų. Žmonių paaukoti maisto produktai pasiekė 56 tūkst. Lietuvos nepasiturinčiųjų.

Vykdydamas šią akciją, „Maisto bankas“ bendradarbiauja su 407 socialinėmis įstaigomis ir organizacijomis, maistą prekybos centruose surinkti kaskart padeda 8 tūkstančiai savanorių.

Gyventojų apklausos rodo, kad „Maisto banko“ akcijose dalyvauja per 40 proc. šalies gyventojų, o pati akcija vertinama kaip viena stipriausių socialinės atsakomybės iniciatyvų šalyje.

Maisto produktų rinkimas nepasiturintiesiems vyks didžiuosiuose prekybos centruose (žr. „Maisto banko“ akcijos vietų žemėlapį http://www.maistobankas.lt/akcija/maisto-bankoakcijos-vietos/).

Geros valios žmonės kviečiami pirkti ir aukoti miltų, kruopų, makaronų, aliejaus, konservų, kavos, arbatos, konservuotų vaisių ir daržovių, džiovintų vaisių ir kitų ilgai negendančių produktų.

„Baigiantis žiemai mažas pajamas turinčioms šeimoms tenka nemenkas iššūkis: reikia subalansuoti dideles būsto šildymo, sveikatos priežiūros išlaidas su poreikiu pilnavertiškai maitintis“, – sako „Maisto banko“ vadovė Kristina Tylaitė.

Telktis kovai su skurdu kviečia ne tik visuomenininkai.  Praėjusią savaitę susitikime su Seimo frakcijų vadovais Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė akcentavo, kad socialinio saugumo užtikrinimas ir pažeidžiamiausių žmonių apsauga išlieka svarbiausias šalies uždavinys.