Septintas rokiškėnų žygis „Laisvės vardan“ – po Jūžintų kraštą

Rokiškėnų žygis „Laisvės vardan“, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai, šiemet buvo rengtas jau septintą kartą: nužygiuota 20 km Jūžintų seniūnijos keliais keleliais.


Į žygį – iš bet kurio pasaulio krašto

Žygio idėja priklauso iš Rokiškio kilusiam aktyviam jaunam žmogui istorikui Tomui Kazulėnui. Šiuo metu jis neblogai žinomas kaip VšĮ „Pilietinio atsparumo iniciatyva” vadovas, lektorius. Į žygį jis atskrenda iš bet kurio pasaulio krašto, uždegdamas ir kitus noru paminėti Kovo 11-ąją žygiu po savo kraštą.


Jūžintų seniūnijos keliais keleliais

Šįkart keliauta Jūžintų seniūnijos keliais keleliais. Žygio startas – prie Jūžintų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios. Čia susirinko apie 230 žygeivių – Rokiškio rajono gyventojų, Krašto apsaugos savanorių pajėgų Vyčio apygardos 5-osios rinktinės 506-osios pėstininkų kuopos kariai ir jų vadas kpt. Sergėjus Afanasjevas, ant savęs susikrovę visą ekipuotę, Biržų rajono jaunieji šauliai, atvyko mėgstančiųjų tokius žygius iš Vilniaus, Kauno Panevėžio, Zarasų, Akmenės.


Planuose – Suvainiškis

Žygis baigėsi ten, kur ir prasidėjo, – Jūžintuose. Maršrutas įveiktas per 5 val. Kaip ir įprasta šiems renginiams, žygis apibendrinamas: bendraujama, vaišinamasi kareiviška koše, arbata.
– Žygį įveikiame ir pradedame planuoti kitą. Manau, kad kitais metais keliausime į Suvainiškį, žygiuosime giriomis ir miškais, – sakė temainfo.lt kalbintas sūnuo Tomui žygius padedantis organizuoti istorikas, rajono Tarybos narys Algis Kazulėnas.


temainfo.lt
Tomo Kazulėno nuotr.