Šepetos „Spanguolynė” perkeliama į Kupiškį, festivalis „Tai – aš” lieka Skapiškyje

Kapelų festivalis „Spanguolynė“

Spalio 20 d. 13 val. Kupiškio kultūros centras kviečia į regiono kapelų šventę „Spanguolynė”. Iki šiol tai buvo tradicinė Kupiškio seniūnijos Šepetos laisvalaikio salės šventė, ir temainfo.lt pasiekė gandai, kad renkami parašai dėl šventės sugrąžinimo gyvenvietei.

Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė sakė negavusi jokio Šepetos bendruomenės rašto, o „Spanguolynės” perkėlimo į rajono centrą tikslas – didinti šventės žinomumą, plėsti geografiją: kapelų šventė turi energijos tapti respublikine ar net tarptautine švente.

– Šepetoje tėra tik laisvalaikio salė, todėl didesnio ir išraiškingesnio renginio čia nesuorganizuosi. Be to, tokio tipo kultūros įstaigai per metus būtina suorganizuoti penkis renginius. Šepetos laisvalaikio salė ir be „Spanguolynės” renginių planą vykdo, – temainfo.lt sakė direktorė.

Šepetos laisvalaikio salė priklauso Kultūros centrui, vadinasi, ir „Spanguolynė“ yra kultūros centro renginys. Pirmą kartą jis buvo surengtas 2009 m. Šios idėjos autorės – Gražutė Valaitienė ir Vaiva Mališauskienė.

Anot V. Mališauskienės, nuo šių metų sausio 1 d. ji dirba ir Kupiškio kultūros centre, o Šepetai laiko lieka mažiau.

– Vietintelė šepetiškių kapelos „Kairabalė“ muzikantė yra likusi gyventi Šepetoje, kiti persikėlė į Kupiškį. Tad ir repeticijos vyksta rajono centre. Padariau vienintelę klaidą – palikau „Spanguolynės“ pavadinimą, bet Šepetoje ir taip vyksta 8–10 renginių per metus. Na, o žmonėms iš viso nieko nereikia: kiek jų ateina į renginius? Savo pinigais perkame produktus, gaminame vaišes; jei ir šių nebūtų, tai iš viso šepeptiškiai į renginius nebeateitų, – sakė V. Mališauskienė.

 

Bardų festivalis „Tai – aš“

Buvo siūlymas iš Skapiškio į Kupiškį perkelti ir Tarptautinį dainuojamosios poezijos festivalį „Tai – aš“. Jį aktoriaus, režisieriaus, bardo Gedimino Storpirščio iniciatyva Vilniaus mokytojų namai organizuoja jau 16 metų. Kitąmet po įkūrimo pradėjęs keliauti per Lietuvą festivalis koncerto vietai pasirinko Skapiškį ir čia sugrįžta jau 15 kartą.

– „Tai – aš“ koncertavo ir Kupiškyje, kai buvo remontuojami Skapiškio kultūros namai. Bet tai vis tiek šio miestelio renginys: buvo nemenkai pasistengta, kad jis čia atkeliautų. Skapiškis festivaliui ir festivalis Skapiškiui suteikia savitumo. Mažo miestelio gyventojams tai – šventė. Net esu sakiusi: paimti iš skapiškėnų „Tai – aš“, tarsi iš motinos – kūdikį, – temainfo.lt sakė Skapiškio teatro „Stebulė“ bei vaikų ir jaunimo teatro „Ku-kū“ režisierė, Lietuvos mėgėjų teatro sąjungos prezidentė Vita Vadoklytė.

Į festivalį „Tai – aš“, kasmet atkeliaujantį į šaltoką Skapiškio salę, noriai renkasi žiūrovai. Jau tapo tradicija čia susitikti, atvykti dar iki festivalio, išgerti kavos iš savo termoso, pabendrauti.

„Tai – aš“ liko Skapiškyje. Bet originalių, kokybiškų renginių reikia ir Kupiškiui. Ar beverta saugoti Šepetos ar Skapiškio savitumą, atrodo, greičiau sprendžia ne žmonės, o situacija.

 

Rita Briedienė

Kupiškio kultūros centro afišos