Senolis rastas gyvas, tačiau gerokai išsekęs

Anykščių rajono Traupio seniūnijos seniūnė Daiva Tolušytė, temainfo.lt paklausta, ar didžiuojasi savo bendruomene, atsakė:

– Taip.

Pasiklydusio grybautojo paieškos tik patvirtina jos žodžius.

Rugsėjo 1 d. grybauti išėjęs Levaniškio kaimo gyventojas P.D. (gim. 1934 m.) negrįžo namo.

– Tos pačios dienos vakare policija ir gyventojai  nesėkmingai ieškojo senuko. Kaimynai vėl rinkosi ryte, atvyko kinologas su šunimi. Levaniškiečio rasti nepavyko. Vakare susirinko iš darbų grįžę žmonės, po mišką buvo dairomasi iš malūnsparnio – jokio rezultato. Kiekvienas supratome, kad 80-metis negalėjo toli nueiti, tačiau rasti jo nesisekė. Rugsėjo 3 d. Anykščių rajono policijos komisariatas dar kartą organizavo paiešką; vėl skambinau seniūnijos žmonėms ir prašiau pagalbos šukuojant mišką. „Ar gali?“ – klausiau kiekvieno. „Galiu“,  – niekas neatsisakė padėti. Nebesitikėjome rasti šio žmogaus gyvo. Susirinko 60 žmonių…  Dabar, jau po visko, galiu pasakyti – buvau sujaudinta žmonių bendruomeniškumu, – pasakojo seniūnė D. Tolušytė.

Senuką žmonės rado šalia senojo kelio Vilnius-Utena, vos 200 metrų už nuorodos „Ukmergė“ ir apie 3 km nuo jo namų. Jis gulėjo vandens griovyje, ir visiškai nežinoma,  kiek jam čia teko išbūti. Žmogus buvo gyvas, tačiau labai išsekęs; jo kūnas buvo gerokai sustiręs nuo šalčio, nukritęs spaudimas. Žmogus kažką gargaliavo, tačiau garsai nebuvo sąmoningi.

Senukas buvo perduotas į medikų rankas.

– Ši vieta buvo tikrinta – čia nieko nebuvo.  Matyt žmogus dar kurį laiką judėjo, todėl nepavyko jo aptikti, – sakė seniūnė.

Anykštėnai ieško dar vieno žmogaus:  apie Skiemonių seniūnijos Pašilių kaimo 78-erių senolį, iš namų išėjusį rugpjūčio 31 d., kol kas nėra jokių žinių.

– Jis išėjo apie 18 val., ir niekas nežino, kur. Traupio gyventojai galėjo organizuoti paiešką, nes tikrai žinojo, kad senukas išėjo grybauti. Apie dingusį Pašilių žmogų nieko nežinome, – sakė Skiemonių seniūnijos seniūnas Stasys Steponėnas.

temainfo.lt

Emilijos Briedytės asociatyvi nuotr.