Seimūnas, dalyvaujantis rajono tarybos posėdžiuose

Gegužės 31 d. vyko Rokiškio rajono savivaldybės tarybos posėdis, apsvarstęs 32 klausimus ir priėmęs jų sprendimus.

Posėdyje nuo pat pradžių iki pabaigos dalyvavo rokiškėnų rinktas Seimo narys Vytautas Saulis. Po posėdžio rajono tarybos nariams jis papasakojo apie tai, ką gegužės mėnesį nuveikė Seimas, atsakė į posėdžio dalyvių klausimus.

„Jis dalyvauja kiekviename posėdyje. Užtat žino ir rajono reikalus“, – pašnibždėjo kolega. „Neteko girdėti apie tokią tradiciją… Kupiškiui nė neįmanoma ši situacija: posėdyje turėtų dalyvauti Anykščių-Kupiškio ir Biržų-Kupiškio apygardose rinkti seimūnai: nei Ričardas Sargūnas, nei Aleksandras Zeltinis nedalyvauja šio rajono tarybos posėdžiuose… Rokiškėnai – pavyzdys…“ – visai nuoširdžiai stebėjausi vietos politine situacija. „Tik Vytautas Saulis ir dalyvauja posėdžiuose. Prieš tai buvęs seimūnas Algis Kazulėnas čia nesilankydavo“, – sakė pašnekovas.

„Argi?..“ – dar labiau nustebau.

Būdamas Seimo nariu A.Kazulėnas kartą piktinosi: „Visuose renginiuose, kuriuose aš dalyvauju, būna ir V.Saulis, nors jis – nebe Seimo narys.“ A.Kazulėnas jautė konkurentą. Ir ne be reikalo: Seimo nariu V.Saulį rokiškėnai rinko 1992–1996, 2000-2004 ir 2004-2008 metų kadencijoms. Jam, matyt, tikrai rūpi kraštiečių reikalai, o rokiškėnai už tai jį vertina: nuo 2012 m. V.Saulis – vėl Seimo narys.

Šiek tiek stebino ir tai, kad posėdžiu V.Saulio darbo diena nesibaigė: iškart po jo Seimo narys ir rajono meras Vytautas Vilys išskubėjo į Pandėlio gimnaziją. Čia vyko Paskutinio skambučio šventė. Vakare prie Rokiškio krašto muziejaus siautė Tarptautinis muzikos festivalis “Tėvo gitara“. Su rokiškėnais ir miesto svečiais atidarymo koncerto klausėsi ir Seimo narys.

Tą patį vakarą V.Saulis suspėjo aplankyti Bajorų bendruomenę. Tiesa, šiai bendruomenei jis ir pats priklauso, tačiau kitas ar bebūtų turėjęs jėgų žiūrėti kaimo teatro „Šnekutis“ spektaklį?

Šeštadienio vakare seimūnas bei meras vyko ir į Panemunio kaimo bendruomenės šventę. Ši bendruomenė įkurta tik prieš pusmetį: nuspręsta vasarą švęsti bendruomenės gimimą. Meras V.Vilys sutiko tapti bendruomenės krikšto tėvu: jis nuvedė visus prie šaltinėlio ir – padedant asistentėms – pakrikštijo Panemunį. Tai buvo tik smagus žaidimas ir jokia čia ne šventvagystė, nors kai kurios bobelės ir tūpčiojo, girdi meras viršijo įgaliojimus…

Seimo narys V.Saulis panemuniečiams padovanojo paveikslą. Smaližius prie stalo viliojo mero tortas.

 

Rita Briedienė