Seimo pirmininkė – Rokiškio bibliotekos globėja

Lapkričio 26 d. Rokiškio rajono savivaldybės Juozo Keliuočio viešojoje bibliotekoje lankėsi Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė. Jos apsilankymo tikslas ir žemiškas, ir netikėtas: Seimo pirmininkė pakviesta tapti šios bibliotekos globėja.

Prieš metus Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka kartu su Bilo ir Melindos Geitsų fondu pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl projekto „Bibliotekos pažangai 2“ įgyvendinimo Lietuvoje. Projekto, kurį iš dalies finansuoja ir Kultūros ministerija, vienas iš nuostatų – ieškoti žinomų kraštiečių ir kviesti juos tapti globėjais.

Seimo pirmininkės šaknys – Rokiškyje.  Ji, Loreta Šniokaitė, mokėsi Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje (tuometinė Edvardo Tičkaus vidurinė mokykla); į miesto biblioteką atbėgdavo pasikeisti knygų. Rokiškyje Loreta baigė šešias klases, vėliau šeima išsikėlė gyventi į Lentvarį.

Seimo pirmininkės apsilankymu rokiškėnai pradėjo „Knygų Kalėdas”.

– Į renginį pakvietėme savo kaimynus – įstaigas, kaip ir mes, įsikūrusias Nepriklausomybės aikštėje. Norime suburti šių įstaigų bendruomenę, tapti partneriais. Bibliotekoje jos visada rastų vietą susitikimams, renginiams, o mums galėtų tapti naudingos viešindamos mūsų visam miestui svarbius kultūros renginius, – temainfo.lt sakė Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorė Alicija Matiukienė.

Šių metų „Knygų Kalėdų” tikslas – pagerbti lietuvių autorių knygas, nesvarbu, ar tai grožinė, ar mokslinė literatūra. Anot direktorės A.Matiukienės, rokiškėnai labai pasigenda grožinės literatūros leidinių: vyresni – Kristinos Sabaliauskaitės, Aldonos Ruseckaitės, Agnės Žagrakalytės, vaikai – Gintarės Adomaitytės, Kęstučio Kasparavičiaus, Vytauto Račicko knygų.

– Šiuo metu bene dažniausiai skaitytojai klausia Nijolės Narmontaitės knygos „Aktoriai, režisieriai ir kasininkės. Ko nematė žiūrovai“.

Apie Seimo pirmininkės L.Graužinienės atvežtas dovanas direktorė žadėjo papasakoti vėliau.

temainfo.lt
O. Posaškovos nuotr.