Seimo nario padėjėjas Ramūnas Godeliauskas kupiškėnams vaidins Žilviną

Švento Valentino dieną Kupiškio kultūros centras kviečia į pasakos „Eglė žalčių karalienė“ inscenizaciją. Šią istoriją režisierė Neringa Danienė atkuria jau trečią kartą. Šįkart – su jungtine kūrybine komanda iš Kupiškio ir Rokiškio.

Ramūnas Godeliauskas. Asemninio archyvo nuotr.

Kaip teigia Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė, jausminga istorija rutuliosis dviejuose nesuderinamuose pasauliuose – aiškiu gyvenimo suvokimu alsuojančioje Žemėje, kuriai skambesį suteiks Astos Mičelienės kanklėmis atliekami lietuvių liaudies ir šiuolaikiniai kūriniai, ir mistiniame Jūros pasaulyje, į kurį nukels Oksanos Sadauskienės smuiko improvizacijos. Spektaklyje vaidins, dainuos, šoks apie 70 atlikėjų – abiejų rajonų teatralai, folkloro kolektyvų nariai, Rokiškio choreografijos mokyklos balerinos bei nemažai privačių asmenų, tiesiog panorusių išbandyti jėgas scenoje. Jauniausiajai aktorei, vaidinsiančiai Drebulėlę, – vos šešeri.

Žilviną vaidins rokiškėnas teisininkas, Seimo nario Raimundo Martinėlio padėjėjas Ramūnas Godeliauskas, Eglės vaidmeniui ruošiasi kupiškietė sportinių šokių trenerė Irmina Puipaitė.

Jausmų tvirtumo simbolį – dvi tviskančias karūnas iš žalvario kuria kupiškėnas kalvis Audrius Laucius.

– Ši legenda unikali tuo, kad ji ras kelią ir į jaunų įsimylėjėlių, ir į stebuklo išsiilgusio vaiko, ir į intelektualaus vyresnio žiūrovo širdį. Labai universali ir daugiaplanė, labai jausminga ir lietuviška istorija, verta gintarinės karūnos, – sako spektaklio režisierė N. Danienė.

Bilietai į šią „Eglė žalčių karalienė“ inscenizaciją kainuoja 5-8 Eur, nuo vasario 6 d. jie brangs, ir kainuos 8–10 Eur.

 

Parengė Adelija Varnaitė

Dariaus Baltakio nuotr.