Seimo atstovai keliauja Anykščių ir Ukmergės piliakalniais

Anykščiuose lankosi Valstybinė kultūros paveldo komisija, vadovaujama pirmininkės Evelinos Karalevičienės, ir Seimo kultūros komiteto nariai. Anykštėnai turėjo žinių, kad šiame išvažiuojamajame posėdyje dalyvaus Seimo kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Nedalyvavo.

Tai jungtinis išvažiuojamasis posėdis: delegacija lankys, apžiūrės ir vertins bendruomenių iniciatyva sutvarkytus piliakalnius. Planuojama pabuvoti Ukmergės rajono Berzgainių, Antatilčių, Ukmergės ir Anykščių rajono Svirnų (Žiogų), Šeimyniškėlių ir Buteikių piliakalnius.

Anykščių rajono savivaldybės administracijos atstovai ir meras Kęstutis Tubis, Kavarsko seniūnijos seniūnas Algirdas Gansiniauskas svečius pasitiko prie Antrų Svirnų kaimo, nuo kurio netoli, palei Šventąją, ir Svirnų piliakalnis.

Šiemet piliakalnis kruopščiai nušienautas jau antrąkart.

– Valstybinės kultūros paveldo komisijos pirmininkės Evelinos Karalevičienės klausiau, kokiam pažymiui ji vertintų mūsų piliakalnio priežiūrą. Ji atsakė: „Dešimtukui. ” O paskui pridūrė: „Netgi su pliusu”, – temainfo.lt pasakojo seniūnas A. Gansiniauskas.

Kaip teigia anyksciai.lt, Kultūros paveldo komisijos ir Kultūros komiteto atstovai planuoja susitikti su Ukmergės ir Anykščių rajonų savivaldybių atstovais, Ukmergės rajono Žemaitkiemio miestelio ir Valų kaimo bendruomenėmis, Anykščių rajono Kurklių seniūnija.

„Piliakalniai, prie jų esančios gyvenvietės, šventvietės, kapinynai, pilkapiai, senieji keliai yra lietuvių tautos tapatumą stiprinančios vertybės, tačiau daugelio jų reikšmė iki šiol mažai įsisąmoninta, o apsauga nepakankama. Paveldo komisija siekia skatinti vietos paveldo bendruomenių emocinius saitus su šios rūšies kultūros paveldu, taip pat išgirsti jų nuomonę dėl piliakalniams taikomų apsaugos priemonių. Paveldo komisija, organizuodama išvyką, siekia paskatinti savivaldybes glaudžiau bendradarbiauti su vietos gyventojais puoselėjant, tvarkant ir naudojant piliakalnius”, – teigiama Anykščių rajono savivaldybės tinklalapyje anyksciai.lt.

Kaip teigė išvažiuojamojo posėdžio nariai, Svirnų piliakalnis labai mažai tėra kasinėtas.

 

temainfo.lt

Algirdo Gansiniausko nuotraukos