Savotiškas Palėvenės gyventojo protestas

Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Kupiškio rajono agentūros pareigūnai gavo piliečio pranešimą: Kupiškio rajono Noriūnų seniūnijos pilietis B. K. pila ant kelio nuotekas; tai daroma jau ne pirmą kartą.

Apie 100 m įkalnės Noriūnai-Palėvenė važiuojamosios dalies yra neasfaltuota. Visai šalia kelio stovi piliečio B.K. sodyba. Prieš įvažiavimą į ją ant kelio matosi ryški tamsi dėmė. Kaip teigia aplinkosaugininkai, pavėjui nuo dėmės trenkė stiprus nemalonus kvapas.

Sodybos šeimininkas pripažino, kad tai jis išpylė nuotekas ir pils jas ateityje. Tai – savotiškas protestas dėl daugelį metų neasfaltuojamos likusios žvyrkelio atkarpos. Šeimininkas piktinosi, kad yra priversti dieną naktį kvėpuoti pravažiuojančių automobilių keliamomis dulkėmis, o jis su sūnumi yra neįgalūs asmenys, serga bronchine astma. Vyrai ir griebėsi tokios protesto akcijos, vildamiesi, kad kuri nors institucija jiems padės.

Aplinkosaugos pareigūnai vyrui paaiškino, kad jie, nors ir labai norėdami, kelio tikrai neišasfaltuos, o aplinkos teršti niekam nevalia. Už tai gresia administracinė atsakomybė. Pareigūnai surašė Administracinės teisės pažeidimo protokolą ir buvo sutarta, kad tokia forma nebebus protestuojama.

 

Parengta pagal prd.am.lt