Savaitės įvykių apžvalga: policija perspėja, kaip elgtis išgirdus garso signalus

Liepos 17–23 dienomis Panevėžio apskrities policijoje pradėti 105 ikiteisminiai tyrimai: 23 – dėl vagysčių (apvogti 8 gyvenamieji namai ar butai, 4 automobiliai, 11 – kitos vagystės), 24 – dėl smurto artimoje aplinkoje, 6 – dingę be žinios (3 iš jų – nepilnamečiai) 8 – mirties priežasčiai nustatyti, 2 – dėl viešosios rimties trikdymo.

Nustatyta 119 Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso pažeidėjų.

Atsitikus nelaimei kiekvienas viliamės, kad pagalba mus pasieks laiku. Išgirdus garso signalus, pastebėjus specialiųjų tarnybų (greitosios pagalbos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ar policijos pareigūnų) švyturėlius, eismo dalyviai turėtų suvokti, kad kažkur sužeistas ar sunkiai sergantis žmogus, galbūt kilo gaisras ar kažkur įvyko konfliktas. Tai atvejai, kai svarbi kiekviena minutė ar net sekundė, todėl visi eismo dalyviai – vairuotojai ir pėstieji – turi kuo skubiau pasitraukti nuo važiuojamosios kelio dalies ir praleisti tuos, kurie skuba gelbėti žmonių gyvybės.

Kelių eismo taisyklių (KET) III skyriaus 12 punktas nurodo, kaip turi elgtis eismo dalyviai artėjant specialiosioms transporto priemonėms su įjungtais švyturėliais ir (ar) garso signalu: keliuose, kur eismui abiem kryptimis yra ne daugiau kaip 4 eismo juostos, eismo dalyviai privalo sustoti dešiniajame kelkraštyje, kai jo nėra, – prie dešiniojo važiuojamosios dalies krašto (keliuose su skiriamąja juosta sustoti privalo tik ta pačia kryptimi judančios transporto priemonės).

Dėl eismo dalyvių, nesilaikančių KET, specialiosios tarnybos negali operatyviai reaguoti į įvykius ir suteikti būtiną pagalbą laiku. Už šios taisyklės pažeidimą atsakomybė numatoma Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 straipsnio 6 dalyje – gali būti skiriama bauda nuo 90 iki 140 Eur; pagal Lietuvos Respublikos nusižengimų kodekso 417 str. 9 dalį gali būti skiriamas teisės vairuoti atėmimas nuo 2 iki 4 mėnesių.

 

Rasa Meištė
Panevėžio apskrities VPK komunikacijos grupės vyresnioji specialistė