Sausis – Rokiškio rajono seniūnų ataskaitų metas

Panemunėlio seniūnija

Sausio 20 d. Rokiškio rajono Panemunėlio seniūnė Dalia Dubenčiukienė gyventojus pakvietė į pirmą savo veiklos ataskaitos susirinkimą: seniūnijai ji vadovauja nuo rugpjūčio mėnesio.

Norinčiųjų išgirsti seniūnę buvo tiek, kad Panemunėlio daugiafunkcio centro salėje pritrūko kėdžių. Pakalbėti, padiskutuoti buvo apie ką.

Ataskaitos kai kurios detalės nedžiugina – tuštėja Panemunėlio krašto sodybos. 2012 m. seniūnijoje buvo 1470 žmonių, dabar – 1287.

Nemažėja tik socialinės rizikos šeimų: šiemet, kaip ir pernai, tokių yra 12.

Augustinavos bibliotekai reikia naujų patalpų, nes esamos labai ne kokios būklės. Tikimasi, kad jau šiemet biblioteka švęs įkurtuves.

Tiesa, gražėja seniūnijos pastatas: pakeisti jo koridorių langai, įsigyta medžiagų kabinetų remontui.
Panemunėlio seniūnijos žmonėms aktualiausi buvo gatvių apšvietimo ir kelio į Augustinavą asfaltavimo klausimai. Jie piktinosi, kad kelią asfaltuoti pradėta ne gyvenvietėje, o kaip sakoma, „vidury laukų”.

Kai kurie gyventojai pageidavo iškelti Panemunėlio geležinkelio stoties turgelį, esą, dabartinė jo vieta nesaugi.
Po klausimų ir diskusijų seniūnijos žmonės neskubėjo skirstytis: jų laukė smagus koncertas. Nuotaikingų šokių programą parodė linijinių šokių grupė „Širšės”, po to Džordanos Butkutės dainą „Dėl tavęs” atliko pati seniūnė D. Dubenčiukienė.

Koncertą tęsė Raseinių ir Klaipėdos bardai. Ypač sužavėjo grupė „Gerąja prasme” ir jos žmogus-orkestras Alvydas, koncerte grojęs net keturiais muzikos instrumentais.

Tai jau trečia Rokiškio rajono seniūnija, pateikianti metinę ataskaitą. Ją vertino Seimo nariai Raimundas Martinėlis ir Jonas Jarutis.

 

Jūžintų seniūnija

Retokai valomi keliai, geležingas vanduo ir menkai teapšviesti seniūnijos miesteliai – tokias bėdas dėstė jūžintiškiai, išklausę Jūžintų seniūnijos seniūnės Audronės Baltuškaitės parengtos, o jos pavaduotojo Nidijaus Aukštikalnio perskaitytos ataskaitos.

Susitikime dalyvavęs Seimo narys Raimundas Martinėlis priminė Lietuvos automobilių kelių direkcijos iniciatyvą, skatinančią žmones rašyti apie slidžius kelius tiesiogiai įstaigos facebooko paskyroje: https://www.facebook.com/LAKD.LT/?fref=ts

Gražėja seniūnijos viešosios erdvės, gausėja renginių, vystomas kaimo turizmas, yra sudaryti patrauklūs keliautojų maršrutai.
Nedžiugina seniūnijos demografinė padėtis: joje – apie 1600 gyventojų, pernai sulaukta aštuonių naujagimių, o į amžinybę palydėti 35 jūžintiškiai.

Neramina ir rajono policijos komisariato viršininko Eugenijaus Šopio pateikti duomenys apie nusikalstamumą rajone ir seniūnijoje. Žmonių patiklumu naudojasi sukčiai: pernai Jūžintų seniūnijoje užfiksuoti du telefoninio sukčiavimo atvejai, rajone – 26. Policijos pareigūnams pavyko parengti ir teismams atiduoti 18 sukčiavimo bylų.

Nusikaltėliai vis išradingesni: be tradicinių „mama, patekau į avariją” jie naudoja ir daugiau būdų išvilioti pinigus: apsimeta bankų tarnautojais, sukčiauja internetu – jie dingsta, paėmę avansą už siūlomą prekę.

 

Rokiškio kaimiškoji seniūnija

Rokiškio kaimiškosios seniūnijos seniūnė Dalia Janulienė savo ataskaitą pateikė Žiobiškyje.

Ši seniūnija  pagal užimamą plotą yra didžiausia rajone, tačiau demografijos statistika nedžiugina ir čia: prieš septynerius metus, kuomet  D. Janulienė stojo prie seniūnijos vairo, gyventojų skaičius viršijo 5,5 tūkst., o šiemet seniūnija skaičiuoja 4 900 gyventojų.

Seniūnė džiaugėsi vis aktyvėjančiomis bendruomenėmis, gyvenviečių kultūriniu gyvenimu, gražėjančiais parkais, skverais, paplūdimiais, kitomis viešomis erdvėmis.

Žiobiškio bendruomenei aktuali ir socialinė parama, kelių asfaltavimo ir priežiūros darbai, o kalbos apie gyvūnų prieglaudos steigimą taip ir liko kalbomis – tokioms įstaigoms keliami dideli reikalavimai.

Seniūnijos gyventojai norėtų, kad veiklą atgaivintų Žiobiškio felčerinis punktas, kad autobusas į miestelį atvyktų gyventojams, o ypač – jaunimui, patogiu laiku, kad susisiekimas su Rokiškiu būtų patogesnis moksleivių atostogų metu.

Nemažai klausimų žiobiškėnai uždavė AB „Rokiškio komunalininkas” atstovui Sigitui Seibučiui: jiems rūpi atliekų išvežimo ir apmokėjimo už šią paslaugą tvarkos pokyčiai.

Algis Veikšys ragino seniūnijos neįgalius gyventojus burtis draugėn, pasinaudoti rajono Neįgaliųjų draugijos teikiama parama.

Policijos pareigūnai Tomas Kuolas ir Enrika Pavilonienė pasakojo apie apylinkės inspektorių darbo naujoves, apie naujus policijos pareigūnų pažymėjimus ir kitas policijos darbo naujienas.

Seimo narys R. Martinėlis pasveikino aktyvią ir veiklią Žiobiškio bendruomenę.

 

Lina Dūdaitė-Kralikienė

Autorės nuotraukos