Anykštėnai, rokiškėnai ir biržiečiai skirtingai vertina turizmo parodą „Balttour 2020″

Šiuo metu Rygoje vyksta tarptautinės turizmo parodos „Balttour 2020″. Anykštėnai, rokiškėnai ir biržiečiai ją vertina gana skirtingai.

Rokiškėnų manymu, latviai pasielgė nedraugiškai

Rokiškio Turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centrui (TTAIKC) savivaldybė neišpirko vietos Rygoje vykstančios tarptautinės turizmo parodos „Balttour 2020″ paviljone. Kaip temainfo.lt sakė Centro turizmo vadybininkė Ingrida Kujelė, ir patys rokiškėnai labiau linkę pritarti tiems Lietuvos turizmo centrams, kurie reiškia nepasitenkinimą „Balttour 2020″.
– Latviai, lietuvių paviljonus nukišę į visišką pakraštį (toliau – tik autobusai), pasielgė nedraugiškai. Rokiškio TTAIKC į „Balttour 2020″ važiuoja todėl, kad gali šlietis prie Rokiškio krašto muziejaus stendo „Įspūdinga kelionė po dvarų ir rūmų parkus“, – sakė I. Kujelė.

Rokiškio krašto muziejaus stendas – 2014–2020 m. Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos, iš dalies finansuotos Latvijos Elėjos bei Koknesės ir Lietuvos Rokiškio bei Pakruojo savivaldybių lėšomis, dalis. Parodos lankytojai supažindinami su nauja brošiūra „Įspūdinga kelionė dvarų parkais visus metus. Žiemgala. Šiaurės Lietuva“. Leidinys debiutavo Vilniaus turizmo parodoje „Adventur 2020”. Buklete – 55 Lietuvos ir Latvijos dvarų aprašymai. Čia išskirti trys maršrutai: „Dvarų ir rūmų parkai visais metų laikais“, „Dvarų ir rūmų parkai visai šeimai“ bei senjorams skirtas neskubos marštutas „Pasakojimais ir istorijomis apipinti dvarų ir rūmų parkai“. Be to, išvardintos aktyvios veiklos vietovės bei tos, kurias „Tiesiog būtina pamatyti.“ Tai Mežotnės, Bauskės, Kuoknesės, Ilzenbergo, Rokiškio, Burbiškio, Pakruojo, Kurtuvėnų, Abgunstės, Jelgavos, Mazmežotnės ir Rundalės rūmai, dvarai, pilys ir jų parkai. Brošiūroje minimas ir Kupiškio rajono Adomynės dvaras.

Anot I. Kujelės, Rokiškio TTAIKC „Balttour 2020″ parodai pateikė žymiausių rajono vietų žemėlapius, išleistus keliomis kalbomis. Pateikiama ir lietuvių, rusų ir anglų kalbomis jau „Adventurui“ parengta brošiūra „Baisiai gražus Rokiškis“. Joje – ir laisvai lankytini objektai, ir tie, į kuriuos patekti reikia išankstinės registracijos: tai bažnyčios bei dvarai, ir aktyvaus poilsio objektai.

Anykštėnų nuomone, grįžtamojo ryšio kreivė eina žemyn

Anykštėnai šiemet nevažiavo į „Balttour 2020″. Kaip temainfo.lt sakė VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) direktorės pareigas laikinai einanti Kristina Beinorytė, pernai buvo paskutinieji metai, kai vykta į Rygos parodą: anykštėnai pastebėjo, jog per pastaruosius trejus metus grįžtamojo parodos ryšio kreivė ėjo vis žemyn.
– Mūsų akimis ši paroda suprastėjusi, ir mes ėmėmės kitokios rinkodaros: žinią apie Anykščius skleidžiame socialiniais tinkais, per infotour`us, žiniasklaidą, turime kai kurių verslo kontaktų, su kuriais dirbame. Visos šios priemonės teikia didesnį efektą nei paroda, – sakė K. Beinorytė.
Anykščių TVIC vadovės teigimu, „Balttour″ parodos mokestis, stendas, kelionės, komandiruočių bei nakvynės išlaidos sudaro apie 4 tūkst. eurų biudžetą: anykštėnų nuomone, nebėra tikslinga išleisti šią sumą, kai nėra investicijos efekto.
KTVIC glaudžiai bendradarbiauja su Anykščių verslo klasteriu: K. Beinorytės teigimu, vietos verslas į „Balttour″ irgi nebevažiuoja jau keleri metai.
– Parodos – atgyvenęs dalykas, važiuoja į jas tie, kas bijo pokyčių, – sakė Anykščių TVIC vadovė.
K. Beinorytės nuomone, tuo, kaip sugebama pritraukti lankytojų, tik „Adventuras“ bėra viena geriausių tarptautinių parodų Europoje.

Biržiečius kviečia net Lietuvos ambasada Latvijoje

Kaip temainfo.lt pasakojo Rokiškio krašto muziejaus Lankytojų aptarnavimo ir edukacijos skyrius vedėja, projekto „Įspūdinga kelionė dvarų parkais visus metus“ koordinatorė Laimutė Klasinskienė, „Balttour“ leidžia puikios kokybės leidinį.
– Nustebau viename jų pamačiusi, kiek daug vietos skirta Biržams. Bet ir biržiečiai parodoje dalyvauja labai aktyviai, – pasakojo L. Klasinskienė.
Biržų turizmo informacijos centras parodoje „Balttour 2020″ dalyvauja kartu su Biržų turizmo klasteriu. Kartu parengtas 4 m pločio, 2,5 m aukščio iš atskirų dalių sustatomas stendas pateikia bendrą Biržų vaizdą, o kita stendo pusė atskirais fragmentais supažindina su Biržų krašto įžymybėmis. Biržiečiai pateikia krašto kultūros, turizmo objektus, suteikia galimybę pažinti ir kulinarinio paveldo gaminius. Prieš „Balttour 2020″ Biržų TIC specialistus pakvietė Lietuvos ambasada Latvijoje.
Biržiečiai neseniai dalyvavo Suomijos turizmo parodoje, o šiuo metu jų atstovai – Vokietijos Drezdeno tarptautinėje turizmo parodoje.
– Rokiškis visada vienišas. Net tarpusavyje dažniausia jungiasi tik muziejininkai ir TTAIKC specialistai. Nėra lengva atkalbėti tris parodos dienas. O jei nekalbėsi, tai geriau ir nevažiuok. Tad kuo daugiau žmonių, tuo labiau jie pastebimi, – sakė muziejininkė L. Klasinskienė.
Rokiškėnai į „Balttour″ važiuoja nuo 2007-ųjų. Šiemet ši paroda jau 27-oji, joje dalyvauja per 860 vietinių ir užsienio turizmo įmonių.

temainfo.lt